Liga prvaka
TOK UTAKMICE Sarajevo - Celtic 1:3
Direktan Tekstualni prijenos utakmice prvog pretkola Lige prvaka između Sarajeva i Celtica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba
09.07.2019. u 19:16

Fudbaleri Sarajeva i Celtica od 19.45 sati igraju prvi susret prvog pretkola Lige prvaka. Za oba tima ovo će biti prvi ovosezonski zvanični susret.

Početni sastavi poznati su još od ranije.

FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Šabanović, Lazić, Hebibović, Ahmetoviċ, Rahmanović, Velkoski, Milanović, Šerbečić, Oremuš. Trener: Husref Musemić.

Celtic FC: Bain, Šimunović, Bitton, Brown, Christie, Johnston, Edouard, Bolingoli, Ajer, McGregor, Forrest. Trener: Neil Lennon.

Glavni sudija je Glenn Nyberg iz Švedske, a asistirat će mu zemljaci Daniel Wärnmark i Mahbod Beigi. Četvrti sudija je Mohammed Al-Hakim, također iz Švedske.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice na Koševu. Celtic je slavio s 1:3 u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka.

90. +1: Centaršut Šišića nije pronašao nikoga, a Kovačević je u kontri uspio odbraniti šut Sinclaira.

85. min.: GOOOL! 1:3 za goste, pogodio je rezervista Sinclair, i to petom!

78. min.: Šišić je zamijenio Rahmanović u redovima Sarajeva, Sinclair je ušao umjesto Forresta.

76. min.: Amar Rahmanović je pao u kaznenom prostoru gostiju, ali švedski sudija se nije oglasio. Ahmetović je nekoliko trenutaka kasnije izborio korner za Sarajevo.

74. min.: Rahmanović nije uspio zahvatiti loptu na željeni način poslije proigavanja Tatara.

70. min.: Milanović pogađa mrežu Celtica, ali sa spoljne strane.

66. min.: Prva izmjena Husrefa Musemića, Šabanovića je zamijenio Benjamin Tatar. Na poziciju desnog beka preselio je Hebibović.

65. min.: Žuti karton i za Mersudina Ahmetovića.

63. min.: Ukazuje se medicinska pomoć strijelcu prvog gola za Celtic Michaelu Johnstonu.

61. min.: Šut Milanović iz velike udaljenosti odlazi preko gola škotskog velikana.

60. min.: Kovačević siguran nakon kornera gostujućeg tima.

58. min.: Žuti karton za Hodžića.

57. min.: Prva izmjena u redovima Celtica, Hayes umjesto Bolingolija.

55. min.: Živi zid je šut kapitena Sarajeva iz slobodnog udarca skrenuo u korner iz kojeg je loše ubacio Milanović.

54. min.: Prekršaj nad Rahmanovićem u zoni šuta.

51. min.: GOOOL! Edouard je pogodio za totalni preokret gostiju.

48. min.: Bitton je prekršajem spriječio kontru koju je vukao Ahmetović, no glavni sudija nije mu pokazao javnu opomenu.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu, s centra su krenuli fudbaleri Sarajeva.

KRAJ prvog poluvremena na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase". Poslije 45 minuta igre, Sarajevo - Celtic 1:1.

45. min.: Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

44. min.: Još minuta igre u prvom poluvremenu.

40. min.: Gosti su povo imali dobru priliku nakon što se Hodžić okliznuo, a trenutno mu se ukazuje ljekarska pomoć.

36. min.: GOOOL! Johnstone je pogodio za izjednačenje! Svega šest minuta trajalo je vodstvo Sarajeva. Mladi reprezentativac Škotske lijepo je pogodio s nekih 20-ak metara, a Kovačević je bio nemoćan.

34. min.: Kovačević sigurno brani udarac Christieja.

32. min.: Žuti karton za kapiten Sarajeva Krstea Velkoskog.

30. min.: GOL GOL GOL GOL! Sarajevo vodi na Koševu 1:0. Strijelac je Oremuš u prvom zvaničnom nastupu za Bordo tim! Hrvatski internacionalac odlično se snašao u kaznenom prostoru gostiju poslije kornera.

29. min.: Sarajevo vodi 3:0 u kornerima.

27. min.: Dobra intervancija Dušana Hodžića osujetila je ubacivanje Celtica s desne strane.

26. min.: Uprkos jakoj kiši na Koševu vlada sjajna atmosfera.

23. min.: Dobar prodor Rahmanovića po desnoj strani, ipak samo korner nakon pokušaja centaršuta veznjaka Sarajeva. Novi korner za Bordo tim, Šerbečić je tražio povlačenje u kaznenom prostoru gostiju.

21. min.: Dobar centaršut Forresta, ali je Lazić intersenisao i loptu izbacio iz šesnaesterca Sarajeva.

20. min.: Utakmica je ušla u nešto mirniji dio, a početni tempo je pomalo opao...

15. min.: Lopta je nešto duže bila u posjedu gostujućih fudbalera.

11. min.: Opasna akcija Sarajeva, no centaršut Velskoskog s desne strane nije pronašao nikoga u šesnaestercu.

9. min.: Žuti karton za Lazića, njegov prvi otkako je došao u redove Bordo kluba.

7. min.: Velika šansa za Sarajevo, golman Celtica skinuo je zicer Hebiboviću.

5. min.: Žestok pljusak na Koševu dosta otežava igru.

4. min.: U uvodnim minutama lopta je nešto više u nogama gostujućih fudbalera.

1. min.: Prva utakmica prvog pretkola Lige prvaka između Sarajeva i Celtica je počela, prvi s centra su krenuli gosti iz Škotske.

- Igrači Sarajeva i Celtica predvođeni sudijama iz Švedske izašli su na travnjak koševskog stadiona.

- Fudbaleri oba tima odavno su izašli na zagrijavanje.

- Do početka utakmice ostalo je 25 minuta. Celtic će biti treći škotski tim koji će gostovati na najvećem bh. stadionu otkako je naša zemlja stekla nezavisnost, no prvi kojem će protivnik biti Sarajevo. Zanimljivo da prethodna dva kluba iz Škotske (Kilmarnock i Hearts) nisu uspjela slaviti na Koševu.