TOK UTAKMICE: Sarajevo - Radnik 2:1
Od 17 sati odigran je posljednji duel 17. kola Premijer lige BiH, a na Koševu su igrali Sarajevo i Radnik. Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
02.12.2020. u 12:06

Danas su odigrana tri susreta susreta. Mladost je na Otoci rezultatom 2:0 pobijedila Olimpik, Borac je kao gost trijumfovao protiv Krupe sa 3:1, dok je Želo u derbiju kola savladao Zrinjski u Mostaru i to poslije preokreta sa 2:1. Jučer je Široki Brijeg slavio protiv Slobode (3:0), a Velež je trijumfovao kod Tuzla Cityja (3:1).

_____________________________________________

Kraj na Koševu.

90. minut: GOOOOOLLLLLL! Fanimo pogađa za preokret, strijelac je Fanimo na asistenciju Sušića.

89. minut: GOOOOOLLLLLL! Sušić je izjednačio.

88. minut: GOOOOOLLLLLL! Radnik vodi protiv Sarajeva!

83. minut: Velika prilika za Bordo tim. Fanimo je sjajno proigrao rezervistu Sušića, ali je njegov udarac izblokiran.

61. minut: Topovski udarac Velkoskog, išla je lopta pod prečku, ali je Kozić krajnjim naporom izbio u korner.

53. minut: Pokušao je Pejović iz slobonog udarca, ali odbrana Radnika otklanja opasnost. Na drugoj strani Lazić je bio u kontri, ali bez promjene rezultata.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Mustedanagić je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta odlazi pored gola.

35. minut: Velika prilika za Sarajevo. Velkoski je ubacio sa lijeve strane, a Đokanović šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Kozića.

20. minut: Sarajevo je postiglo gol, koji je poništen zbog ofsajda. No, čini se da je pomoćni sudija pogriješio i da je sve bilo regularno. Musin asistent signalizirao je da je Hebibović bio u nedozvoljenoj poziciji i čini se da su arbitri pogriješili.

16. minut: Prvi put je zaprijetilo Sarajevo, a udarac Fanima odbranio je Kozić.

13. minut: Gosti su tražili penal, ali sudija Musa samo je odmahnuo rukom. I bio je u pravu, lopta je Handžića pogodila u leđa.

10. minut: Bez većih prilika na otvaranju meča.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

Kraj utakmice u Mostaru. Željo je slavio poslije preokreta sa 2:1.

90. minut: Tri minute nadoknade.

90. minut: GOOOOOOOL. Bekrić pogađa za preokret Želje. Lijep gol veznjaka Plavih. Brkića je matirao slabijom, lijevom, nogom,

87. minut: Žižoviću žuti karton zbog prigovora.

84. minut: Ivančiću žuti karton poslije duela sa Stevanovićem.

78. minut: Veselinović je povukao kontranapad, Ćorluka ga nije uspio srušiti, ali zato jeste Stojkić, koji je dobio žuti karton.

75. minut: Bekrić šutira iz slobodnog udarca, a Mostarce lijepom paradom spašava Brkić.

74. minut: Jakovljević ruši Lendrića na 17 metara i postaje prvi igrač sa žutim kartonom na ovom meču.

73. minut: Domaći su tražili igranje rukom Miletića u šesnaestercu, Sivac se nije oglasio.

71. minut: Stojkić je zamijenio Ibaneza, a Govedarica ušao umjesto Mašića.

69. minut: Veselinović sa lijeve strane gađa suprotni ugao, lopta ide pored gola.

67. minut: Dvostruka izmjena kod Željezničara. Zeca i Mujezinovića zamijenili su Lendrić i Veselinović.

59. minut: Ivančić i Filipović ulaze, a Todorović i Trebotić izlaze s terena.

58. minut: GOOOOOL. Miletić je poravnao rezultat. Defanzivac Želje ostao je usamljen nakon kornera i sa druge stative loptu glavom poslao kroz noge golmana Brkića.

57. minut: Juričić je spustio za Milićevića, koji šutira snažno i neprecizno.

51. minut: Konfuzija u odbrani Želje. Lopta se odbila do Mašića, koji šutira, ali je udarac blokiran.

50. minut: Dobra šansa za Želju nakon kornera, Miletić je promašio loptu.

46. minut: Od prve minute nastavka na terenu je Bekrić. U svlačionici je ostao Bojo.

45. minut: Željo u posljednjem napadu u prvom dijelu prijeti preko Zeca, čiji pokušaj glavom blokira Ćorluka. Lopta odlazi u korner, a Sivac neće dopustiti gostima da izvedu prekid. Igrači su na putu prema svlačionici.

43. minut: Ibanez šutira iz slobodnog udarca. Lopta ide pored gola. Dobar pokušaj.

28. minut: GOOOOOL. Bilbija šalje loptu iza leđa Erića. Ostao je zaboravljen napadač Zrinjskog, neuspješna ofsajd zamka Plavih koju je u konačnici Bilbija i kaznio. Ćorluka je uknjižio asistenciju.

27. minut: Tečna akcija Zrinjskog. Todorović ulazi u šesnaesterac, ali njegov udarac blokira Stevanović.

16. minut: Prva prilika za Zrinjski. Bilbija za Todorovića, koji se oslobađa Miletića i šutira direktno u Erića.

7. minut: Pokušaj Boje, bez opasnoti po Brkića.

1. minut: Počeo je derbi kola u Mostaru. Teški uvjeti na travnjaku, s obzirom na to da pada jaka kiša.

Iz Željezničara su otkrili da Semira Štilića nema u timu zbog povrede koju vuče već duže vrijeme. Amar Osim zbog teškog terena koji očekuje fudbalere u Mostaru nije želio ništa rizikovati.

____________________________________________

Kraj i na Otoci. Zlata vrijedna pobjeda Mladosti.

93. minut: Meleg je precizan sa 11 metara. Njegomirović je odmah poslije izvedenog penala svirao kraj.

93. minut: Još jedan penal za Borac. Makitan je srušio Georgieva.

87. minut: GOOOOOL. Mladost je udvostručila prednost na Otoci. Olimpik pred porazom.

83. minut: Zakarić je precizan sa 11 metara. Borac vodi. Osmi gol u sezoni za bivšeg bh. reprezentativca.

82. minut: Penal za Borac. Karišik ruši Zakarića, a Njegovirović bez previše razmišljanja pokazuje na bijelu tačku.

81. minut: Zakarić šutira, Kolak brani.

70. minut: Dobar pokušaj Zilkića odlazi pored gola Krupe. Ostaje 1:1. Na Otoci Mladost i dalje vodi 1:0.

65. minut: GOOOOOL. Krupa je izjednačila. Aćimović je nakon sjajne akcije izašao sam pred Pavlovića i savladao ga lob-udarcem.

58. minut: Zakarić iz slobodnog udarca šalje loptu preko gola.

57. minut: Svraka mijenja Dujakovića u timu Krupe.

50. minut: Meleg koji je zamijenio Kajkuta, šutira pravo u Kolaka. Prva opasnost pred golom Krupe u drugom dijelu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme i na Otoci.

46. minut: Krenuo je drugi dio meča Krupa - Borac.

Poluvrijeme u Krupi na Vrbasu. Borac ima minimalnu prednost, baš kao i Mladost na Otoci.

34. minut: GOOOOOOOL. Borac iz prvog pravog napada stiže do vodstva. Lukić je strijelac. Stigao je do osmog gola u sezoni. Asistenciju bilježi Zakarić.

16. minut: GOOOOOOL. Promjena rezultata na Otoci. Mladost je stigla do prednosti. Hiroš je matirao Hadžića.

7. minut: Prvi udarac Krupe prema golu Borca. Pokušao je Modić, Pavlović brani.

1. minut: Krenuo je i dvoboj na Otoci.

1. minut: Počela je utakmica u Krupi na Vrbasu.

I današnji mečevi počinju minutom šutnje u čast nedavno preminulog Diega Armanda Maradone.