Finale Kupa BiH
TOK UTAKMICE: Sarajevo - Široki Brijeg 3:0
Direktan tekstualni prijenos finala Kupa BiH između Sarajeva i Širokog Brijega možete pratiti na portalu Faktor
08.05.2019. u 17:49

Od 18 sati na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" počinje prva utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Širokog Brijega.

Direktan tekstualni prijenos trećeg međusobnog susreta dva tima u borbi za trofej nacionalnog kupa možete pratiti na portalu Faktor.

Sastavi:
Sarajevo:
Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Kapić, Mujakić, Crepulja, Halilović, Tatar.

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Babić, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj!

90.+3: GOL! Mujakić je pogodio poslije kontre kao iz udžbenika.

90.+2: Veliku šansu imali su gosti preko Ćorluke.

90. min.: Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

88. min. : Dupovac je zamijenio Halilovića.

87. min.: Šišić pogađa vanjski dio mreže.

86. min.: Kovačević brani udarac Marića.

82. min.: Dobru priliku imao je Jurić, ali je odbranio Kovačević, nakon čega je Sarajevo uzvratilo dobrom kontrom.

80. min.: Šišić je u igri umjesto Ahmetovića.

74. min.: Velkoski je zamijenio Kapića, strijelca drugog gola za Sarajevo.

68. min.: Jurić iz dobre pozicije šutira preko gola Sarajeva.

62. min.: Krajnje nepotreban i nepromišljen prekršaj Matea Marića. S obzirom da već ima žuti karton glavni arbitar mu je ovoga puta progledao kroz prste.

56. min..: Mujakić se žali na povredu , trenutno mu se ukazuje pomoć.

48. min.: Velika prilika za Amara Rahmanovića, Bilobrk je spriječio treći gol Sarajeva.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme. Sedloski je napravio dvije izmjene već na samom početku drugog dijela igre.

Kraj prvog poluvremena na Koševu.

45.+2: Još jednom se zatresla mreža Bilobrka. Pogodio je Rahmanović, ali iz nedozvoljene pozicije.

45. min.: Igrat će se minut sudijske nadoknade.

39. min.: GOL! Kapić je udvostručio prednost Sarajeva!

37. min.: Sarajevo je bilo u dobroj akciji preko Hebibovića kojem je lopta poslije prejakog fora pobjegla u gol-aut.

31. min.: Strijelac vodećeg gola za Sarajevo Amar Rahmanović žalio se na povredu ruke, ali se vratio na teren.

28. min.: Halilović je šutirao iz teške pozicije, ali neprecizno.

24. min.: Mersudin Ahmetović je bio u prilici, ali je iskusni napadač slabo šutirao.

21. min.: Sarajevo je imalo veliku priliku da udvostruči vodstvo. Tatar sa lijeve strane uposlio Rahmanovića, a ovaj je sa četiri metra šutirao  pored gola.

14. min.: Široki je izveo prvi korner na utakmici, ali bez opasnosti za gol Sarajeva.

13. min.: Benjamin Tatar je pokušao direktnim udarcem iz kornera iznenaditi Luku Bilobrka, ali nije bio dovoljno precizan.

10. min.: Akcija za vodeći gol Sarajeva krenula je od Mersudina Ahmetovića, da bi ubacivanje Hebibovića u rano vodstvo domaćeg tima pretvorio Rahmanović.

8. min.: Sarajevo je povelo, strijelac je Rahmanović poslije asistencije Hebibovića.

6. min.: Domaći tim je nešto ofanzivniji na samom početku utakmice.

1. min.: Počela je prva utakmica finala Kupa BiH na najvećem bh. stadionu.