Vječiti derbi
TOK UTAKMICE/ Sarajevo - Željezničar 1:3
Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba
30.11.2019. u 15:31

Željezničar je u 120. prvenstvenom vječitom derbiju nadigrao Sarajevo na Koševu rezultatom 3:1 i preuzeo prvo mjesto na premijerligaškoj tabeli.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________________________

Kraj na Koševu. Željo je zasluženo  slavio sa 1:3.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

88. minut:  Sarajevo ostaje sa igračem manje. Drugi žuti karton je zaradio Šerbečić.

82. minut: Veselinović je sada pao u šesnaestercu Sarajeva, Kaljanac se nije oglasio.

71. minut: Mogli su domaći smanjiti deficit, ali Osmanković sjajno blokira udarac Velkoskog.

70. minut: Štilić pogađa za 1:3.

70. minut: Penal za Željezničar. Hodžić je srušio Veselinovića. Ponovo je bitnu ulogu imao Štilić, koji je majstorski proigrao Veselinovića.

64. minut: Velika prilika za Sarajevo. Oremuš je zaobišao i Kjosevskog, ali je poslao loptu pored gola.

58. minut: Ahmetović je bio u šansi nakon dodavanja Velkoskog. Lopta je pobjegla malo ustranu, dovoljno da se Kjosevski odlično postavi, skrati ugao i zaustavi napadača Sarajeva.

50. minut: Najbolji pojedinac susreta Semir Štilić novi je igrač sa javnom opomenom.

47. minut: GOOOOOL. Preokret Želje. Strijelac je Krpić. Ponovo je sve odlično odradio Semir Štilić, oslobodio se čuvara i centrirao, a  Krpić dočekao loptu na drugoj stativi i glavom je proslijedio u mrežu.

Kraj prvog dijela na Koševu. Rezultat je 1:1. Za Sarajevo je pogodio Ahmetović u 12. minuti, a Želji je izjednačenje donio Štilić efektnim golom iz slobodnog udarca.

45. minut: Stevanoviću žuti karton zbog prekršaja nad Rahmanovićem. Slobodan udarac i posljednja prilika za Sarajevo u prvom poluvremenu.

45. minut: Još tri minute nadoknade. U međuvremenu je i Husref Musemić zaradio žuti karton.

42. minut: Pune ruke posla za sudiju Harisa Kaljanca. Ramović je napravio prekršaj a onda burno reagovao, zbog čega je dobio žuti karton. Zbog prigovora je "požutio" i Amar Osim.

37. minut: I Mehmed Alispahić je dobio javnu opomenu.

30. minut: GOOOOOL. Poravnanje na Koševu. Efektan gol iz slobodnog udarca postigao je Semir Štilić.

28. minut: Trener u stručnom štabu Željezničara Adnan Gušo je zbog prigovora zaradio crveni karton-

27. minut: U igri je Bojan Letić. U međuvremenu slobodan udarac za Želju sa dobre pozicije.

23. minut: Hebibović je teže povrijeđen. Čini se da je riječ o povredi koljena. Igrači Sarajeva hvatali su se za glavu.  Krilni fudbaler Sarajeva će kolima hitne pomoći biti prebačen u bolnicu. Musemić će biti primoran da napravi prvu izmjenu.

20. minut: Kaljanac je pokazao i treći žuti karton. Sipović je prvi igrač Želje sa javnom opomenom.

16. minut: Rahmanović je sada zaradio žuti karton.

15. minut: Štilić je pokušao, ali još uvijek nije podesio nišanske sprave. I dalje je 1:0.

12. minut: GOOOOL! Ahmetović pogađa za vodstvo Sarajeva. Asistirao mu je Hodžić, a loše je reagovala odbrana Želje. Za napadača Sarajeva ovo je osmi gol u sezoni.

8. minut: Oremuš se spetljao na centru i srušio Veselinovića, zbog čega je zaradio žuti karton.

5. minut: Početno ispitivanje snaga, bez većih uzbuđenja.

1. minut: Sudija Haris Kaljanac označio je početak 120. vječitog prvenstvenog derbija između Sarajeva i Željezničara.

- Igrači obje ekipe izlaze na travnjak.

-10 minuta: Željezničar će imati veliku podršku.

- 15. minuta: Igrači obje ekipe odavno su na zagrijavanju, a navijači polako popunjavaju tribine najvećeg bh. stadiona.

- 15 minuta: U historiju sarajevskog derbija u prvenstvu upisani Asim Ferhatović i Dželaludin Muhamerović, kao najbolji strijelci sa po šest golova

- 20 minuta: Vedran Kjosevski će prvi put ove sezone u Premijer ligi BiH braniti mrežu Želje. Prvi čuvar mreže Filip Erić je povrijeđen.

- 20 minuta: Željezničar i Sarajevo su do sada odigrali 139. takmičarskih utakmica, a u danas će igrati 120. prvenstveni derbi. Do sada Željo je upisao 36 prvenstvenih pobjeda, Sarajevo 34, a 49 utakmica završeno je neriješeno.