TOK UTAKMICE: Sjeverna Irska - Bosna i Hercegovina 1:2
Zmajevi su Ligu naciju otvarili u Belfastu, gdje su savladali Sjevernu Irsku
08.09.2018. u 14:30

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Belfastu protiv Sjeverne Irske odigrala meč 1. kola Lige nacija.

Iako su Zmajevi bili oslabljeni u današnjem meču, jer selektor Robert Prosinečki nije mogao računati na kompletnu zadnju liniju, slavili su sa 2:1.

Tekstualni prijenos utakmice iz Belfasta mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

SASTAVI

SJEVERNA IRSKA: Peacock-Farrell, McLaughlin, Evans, Saville, McGinn, Davis, Lafferty, Dallas, Norwood, Cathcart. Selektor: Michael Oneill.

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Bešić, Ćivić, Šunjić, Zukanović, Pjanić, Cimirot, Sarić, Višća, Duljević, Džeko. Selektor: Robert Prosinečki.

Utakmicu će suditi arbitri iz Češke. Glavni je Pavel Kralovec, a asistirat će mu Ivo Nadvornik i Kamil Hajek. Dodatni pomoćnici su Miroslav Zelinka i Karel Hrubeš.

______________________________________________________________________________________________________

90. minut: KRAJ! BiH je slavila u Belfastu sa 2:1.

90. minut: GOL! Sjeverna Irska je smanjila na 1:2 golom Grigga.

90. minut: BiH je pred pobjedom. Igrat će se još šest minuta sudijske nadoknade.

85. minut: Šehić je pogriješio, pa se iskupio.

83. minut: Žuti karton dobio je i Šehić. Treća izmjena u BiH. Umjesto Pjanića ušao je Bajić.

81. minuti: Sada je Šunjić otklonio opasnost ispred našeg gola.

77. minuta: Druga izmjena u bh. timu. Izašao je Eldar Ćivić, a ušao Goran Zakarić.

67. minut: Izašao je Sarić, a u igri je Krunić.

64. minut: GOOOOOOOOOOOL! BiH vodi 2:0, strijelac je Elvis Sarić!

54. minut: Još jedna vrhunska intervencija Ibrahima Šehića, koji je odbranio nemoguće! Bravo Šehiću!

52. minut: Džeko je dobio žuti karton.

48. minut: Sjajna intervencija Ibrahima Šehića, koji je panterskom intervencijom zaustavio udarac Dallasa.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Belfastu. BiH vodi golom Harisa Duljevića iz 36. minute.

45. minut: Igrat će se još minut sudijske nadoknade.

36. minut: GOOOOOOOOOOOOOOL! BiH vodi u Belfastu, strijelac je Haris Duljević, koji je pogodio na sjajnu asistenciju Edina Džeke!

30. minut: Prva prilika za BiH. Zmajevi su istrčali kontru, Džeko je silovito šutirao nakon ubačaja Višće, ali se domaći golman nije dao iznenaditi.

22. minut: Apsolutna dominacija Sjeverne Irske, odbrana Zmajeva djeluje totalno izgubljeno.

18. minut: Šehić je sada spasio BiH nakon što je topovski šutirao McGinn.

13. minut: Sjeverna Irska za sada drži konce igre u svojim rukama, a domaćini su znatno opasniji od Zmajeva.

10. minut: Ćivić je dobio žuti karton.

7. minut: Pjanić je pokušao iz slobodnjaka, ali je šutirao mlako.

1. minut: Velika greška zadnje linije našeg tima, domaći su tražili najstrožiju kaznu, ali Kralovec je samo odmahnuo rukom.  U duelu su bili Zukanović i George Saville. Pogledajte i procijenite sami.

1. minut: Počeo je susret. Sretno Zmajevi.

- 5 minuta: Upravo je intonirana himna Bosne i Hercegovine.

- 10 minuta: Tribine stadiona u Belfastu još nisu ispunjenje.

- 15 minuta: Selektor Zmajeva optimista je uoči današnjeg meča, a za stranice UEFA-e izjavio je da “vjeruje u ovu ekipu, koja je pokazala da može igrati protiv svakog protivnika“, te je najavio da očekuje pobjedu protiv Sjeverne Irske.

- 20 minuta: Zanimljivo, Prosinečki je kao selektor Azerbejdžana dva puta igrao protiv Sjeverne Irske i doživio je dva poraza, bez postignutog gola (0:1, 0:4).

- 25 minuta: Ovo će biti prvi zvanični međusobni susret između Sjeverne Irske i Bosne i Hercegovine.

- 30 minuta: Poštovani posjetioci dobrodošli na tekstualni prijenos prvog meča reprezentacije BiH u Ligi nacija.