PLBiH
TOK UTAKMICE: Sloboda - Sarajevo 2:3
Sarajevo je u derbiju osmog kola Premijer lige pobijedilo Slobodu u Tuzli rezultatom 3:2.
20.09.2020. u 16:55

Dva gola za goste postigao je Fanimo, jedan je dodao Ahmetović, dok su za Slobodu pogađali Jusić i Dž. Beganović.

Teksutalni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________________________________________________________________________

Kraj utakmice

90. minut: Još četiri minute nadoknade.

89, . minut: GOOOOOL. Dženis Beganović smanjuje na 2:3 za neivzjesnu završnicu u Tuzli.

83. minut: Dvostruki strijelac Fanimo napušta igru, umjesto njega Hebibović.

80. minut: Dvostruka izmjena kod Sarajeva: Izlaze Ahmetović i Tatar, ulaze Velkoski i Handžić.

80. minut: Osmić šutira preko gola.

78. minut: GOOOOL. Sarajevo rješava pitanje pobjednika na Tušnju. Novi gol  Fanima

77. minut: Velika šansa za Rahmanovića, brani Golubović.

71. minut: Prva izmjena kod Sarajeva. Đokanović umjesto Sušića.

69. minut: Nova izmjena u Slobodi. Osmić mijenja Mujagića.

69. minut: Dalekometni pokušaj Pejovića preko gola. Na drugoj strani se prethodno Mujkić nije dobro snašao nakon ubacivanja Predragovića.

63. minut: Izmjena u Slobodi. Ristić umjesto Maksimovića.

62. minut: Fanimo je gađao kontra ugao, ali nije bio precizan. Još jedna dobra akcija Sarajeva.

61. minut: Rahmanović dobro šutra, Golubović kratko odbija loptu, a na mjestu je bio Mujkić koji je otklonio opasnost.

59. minut: Sušić je "nagazio" Maksimovića i zasluženo "požutio".

48. minut: Predragović odlično šutira, Džafić na visini zadatka.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme susreta na Tušnju.

VEZANI TEKST - Sloboda oštećena: Ahmetović pogodio iz ofsajda?

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: GOOOOL. Sarajevo opet dolazi u vodstvo. Ahmetović šalje loptu iza leđa Golubovića. Sada je odbrana Slobode slabo reagovala. Nakon cetaršuta Tatara, Beganović je doslovno spustio loptu napadaču Sarajeva, koji sa svega nekoliko metara dolazi do trećeg gola u sezoni.

43. miut: GOOOOOL. Sloboda je izjednačila. Jusić je strijelac. Defanzivac Crveno-crnih koristi poklon golmana gostiju Elvisa Džafića.

39. minut: Opasan napad Slobode. Nešto jače dodavanje Husejinovića za kapitena Beganovića.

37. minut: Prekršaj Šerbečića nad Maksimovićem, zbog čega je dobio žuti karton.

31. minut: Još jedna šansa za Sarajevo, Ahmetović šutira preko gola.

30. minut: Žuti karton za Oremuša.

27. minut: GOOOL. Sarajevo vodi. Minijatura Fanima. Prošetao se kroz odbranu Slobode, ušao u šesnaesterac i pogodio mrežu.

25. minut: Dženis Beganović sada se žali na povredu. Čini se da mu je Fanimo stao na ruku. Intervencija za ljekarski tim Slobode.

13. minut: Uzbuđenje pred golom Sarajeva. Džafić dobro interveniše ispred Maksimovića, a u nastavku akcije Mujagić pokušava iz mrtvog ugla.

7. minut: Prijeti Sloboda. Beganović je ubacio, odbrana Sarajeva  izbija u korner.

5. minut: Prva ozbiljnija akcija Sarajeva. Tatar centrira, Golubović boksuje loptu uz dozu nesigurnosti, a odbrana Slobode interveniše. U nastavku napada Tatar šutira visoko preko gola iz velike daljine

1. minut: Počeo je susret.

17.55 sati: Igrači su izašli na travnjak.

17.50 sati: Poštovani čitatelji, dobrodošli na teksutalni prijenos utakmice Sloboda - Sarajevo.

Sloboda: Golubović, A. Beganović, Jusić, Mujkić, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Dž.Beganović, Mujagić, Husejinović

Sarajevo:Džafić, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Pidro, Pejović, Sušić, Rahmanović, Fanimo, Tatar, Ahmetović