Konferencijska liga
TOK UTAKMICE/ Velež uspješan u Atini
Velež je jedini bosanskohercegovački predstavnik u Evropi.
29.07.2021. u 18:37

Rođeni su u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu eliminirali AEK nakon penala. Prvi meč na Grbavici završen je 2:1, a Grci su u revanšu golom u 98. minuti uspjeli izboriti produžetke, ali u penal-lutriji trijumf su odnijeli Rođeni.

Borac nakon poraza rezultatom 4:0 u Sjevernoj Irskoj od Linfielda nije uspio postići pogodak ni u revanšu. Završilo je 0:0.

Shahkhov siguran za 2:1.

- Stanković brani udarac Vehabovića. - 1:1.

- Tzavellas donosi AEK-u poravnanje - 1:1.

- Brandao siguran - 1:0 za Velež.

- Ansarifad pogađa stativu - Ostaje 0:0.

- Georgijević otvara seriju promašajem. Odbranio mu je Stanković.

Završen je i drugi produžetak. Penali odlučuju putnika u treće pretkolo Konferencijske lige.

117. minut: Još tri minute igre u Atini.

110. minut: Bez izglednijih šansi. I dalje 1:0 za AEK.

Kraj prvog produžetka. Još 15 minuta odluke.

105. minut: Tri minute nadoknade prvog produžetka.

Prava šteta. Gledat ćemo produžetke u Atini. Ukinuto pravilo gola u gostima spasilo je Velež, jer bi ranije s ovim rezultatom Aek propao dalje.

98. minut: GOOOOOLL. AEK vodi. U 98. minuti Bogdanovića je nakon gužve u petercu matirao Mantalos. Ako susret završi ovim rezultatom, igrat će se produžeci.

97. minut: Prošlo je sedam minuta nadoknade.

90. minut: Devet minuta nadoknade u Atini.

Završen je meč u Banjoj Luci. Borac je remizirao s Linfieldom 0:0 i oprostio se od Evrope.

90. minut: Finiš susreta u Atini

80. minut: Garcija ne koristi poklon, šutira pored gola. Odmah ozlazi iz igre. Ulazi Albanis.

78. minut: Velež je blizu plasmana u treću rundu. AEK je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

73. minut: Cvijanović i Georgijević ulaze u igru, a teren su napustili Anđušić i Zajmović.

69. minut: Kolosalna prilika za Velež. Anđušić je sve odlično uradio, odigrao povratnu za Ćosića, a ovaj s deset metara šalje loptu pored gola.

72. minut: Borac ne uspijeva pronaći put do mreže Linfielda. Sada je zaprijetio Meleg, a njegov udarac odbranio golman Johns.

63. minut:  Ansarifard mijenja Tankovića u timu AEK-a, a kod Veleža je izašao Pršeš, a ušao Vehabović.

61. minut: Ćosić je pokušao izbiti loptu što dalje od gola, ali je u glavu pogodio svog saigrača Hasanovića i nokautirao ga. Veznjaku Veleža ukazuje se pomoć.

60. minut: Anđušić iz dobre pozicije iz slobodnog udarca pogađa živi zid. Nešto ranije Ćosić je zaradio žuti karton.

50. minut: Anđušić je "provozao" Vranješa i odbranu AEK-a, ali je blokiran njegov udarac.

46. minut: Krenuo je drugi dio i u Atini. Mitaj je požutio kod domaćih.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Banjoj Luci.

Završeno je prvo poluvrijeme na obje utakmice. U Atini, ni u Banjoj Luci nema pogodaka.

45. minut: Žuti karton za Vranješa kod AEK-a.

37. minut: Ponovo prijete Grci, ali se Bogdanović istakao s dvije sjajne intervencije.

36. minut: Velež uzvraća, pokušaj Zajmovića brani Stanković.

34. minut: Velika šansa za AEK. Araujo šutira tik pored gola.

32. minut: Žuti za Zajmovića kod Veleža.

32. minut: Dobra prilika za Stojana Vranješa, Johns odlično brani. I dalje 0:0 u gradu na Vrbasu.

20. minut: Želja i prvi cilj Feđe Dudića je ispunjen. Velež nije kapitulirao u prvih 20 minuta.

20. minut: Bez golova u Atini i Banjoj Luci.

14. minut: Velež prijeto preko Ćosića. Odbranio je Stanković.

10. minut: Araujo šutira pravo u Bogdanovića.

1. minut: Počele su obje utakmice.

19:59 sati: Protivnik Veležu ili AEK-u bit će švedski Elfsborg koji nakon 45 minuta igre vodi protiv Milsamija sa 3:0. U prvoj utakmici bilo je 4:0 za švedski tim. Podsjetimo da je Milsami u prvom kolu eliminirao Sarajevo.

19:50 sati: Navijači AEK-a vratili su se na tribine nakon 511 dana.