PLBiH
TOK UTAKMICE: Željezničar - Zrinjski 0:3
Fudbaleri Željezničara i Zrinjskog na Grbavici su odigrali posljednji meč 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.11.2021. u 17:04

Plemići su slavili rutinsku pobjedu sa 3:0, a dvostruki strijelac bio je Nemanja Bilbija.

______________

90. minut: Kraj na Grbavici, Zrinjski je slavio sa 3:0.

89. minut: GOOOOOLLLLLLL! Bilbija pogađa za 0:3.

82. minut: Bekrić je sjajno šutirao iz slobodnjaka, ali Soldo je paradom spasio gol Zrinjskog.

77. minut: Bekrić je sjajnu uposlio Blaževića, koji je ubacio u peterac Zrinjskog, ali Juričić nije uspio proslijediti loptu u gol.

66. minut: Ćorluka je ubacio, a Bilbija šutira pored gola.

58. minut: Domaći su se bunili jer su smatrali da je Bilbija imao dva kontakta sa loptom... I zaista jeste, prvo je desnom, a potom lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

56. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL! Bilbija pogađa za 0:2.

55. minut: Penal za Zrinjski! Blažević je srušio Malekinušića, a Sivac pokazao na bijelu tačku.

48. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Bašić pogađa za vostvo Zrinjskog. Sjajno je prošao Bilbija, odigrao povratnu, a Bašić pogodio za 0:1.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Polukontra Želje, ali Zdinić šutira pravo u golmana Soldu. Kraj prvog poluvremena.

44. minut: Oslobađa se i Željo pritiska.

35. minut: Velika prilika za Zrinjski, ali je Bilbija promašio sa pet, šest metara i pogodio je vanjski dio mreže.

25. minut: Konačno je i Željo zaprijetio, ali Mekić traljavo šutira preko gola.

20. minut: Mostarci su preuzeli inicijativu, sve su opasniji.

12. minut: Bender brani udarac Bašića. Mostarci dodaju gas.

11. minut: Ništa - ništa.

5. minut: Bez većih uzbuđenja na Grbavici. Zanimljvije je prepucavanje na tribinama, nego ono što se dešava na terenu.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

17:53 sati: Kolektiv FK Željezničar uručio je zahvalnicu Salihu Hadžialiću, novinaru BH Radio 1, koji večeras radi poosljednji prijenos sa Grbavice, jer ide u penziju.

17:51 sati: Utakmicu će suditi Ermin Sivac iz Zenice.

17:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos meča Željezničar - Zrinjski.