Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/BiH - Češka 97:90
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nadigrala je Češku u prvom meču prvog prozora kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
26.11.2021. u 19:40

Duel je pripao Zmajevima rezultatom 97:90.

Tekstualni prijenos meča BiH - Češka mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

______________________

IV četvrtina

Kraj utakmice - Pobjeda BiH 97:90. Musa je postigao 21 poen, Gegić 20, Sulejmanović 25, Halilović 12.

8. minut: Musa postiže poene  - 84:86.

8. minut: Gegić opet pogađa pod faulom. 91:84.

6. minut: Gegić pogađa pod faulom. Imat će i slobodno bacanje. BiH na plus pet 89:84.

5. minut: Trojka Češke, koja dolazi na minus tri.

5. minut: Poeni Sulejmanovića - 85:79.

4. minut: Polaganje Atića, asistencija Muse - 83:79.

4. minut: Češka dolazi na dva poena zaostatka. BiH vodi 81:79. Bosnić traži time-out.

2. minut: Po dva poena obje selekcije na startu odlučujuće četvrtine.

III četvrtina

10. minut: Trojka Robersona, 75:67 za BiH. Kraj trećeg dijela. Treća dionica pripala je Zmajevima rezultatom 31:11.

9. minut: Brutalno zakucavanje Kamenjaša. Zmajevi vode 72:63.

7. minut: Sulejmanović postiže trojku. BiH sada ima tri poena prednosti - 64:61.

6. minut: Musa pogađa i slobodno bacanje, 18 njegovih poena.

5. minut: Musa postiže pet vezanih poena. BiH vodi 60:59. Prvo vodstvo selekcije BiH.

4. minut: Jelinek postiže trojku - 55:59.

4. minut: Novi poeni Muse, 55:56.

3. minut: Sada je minus tri - 53:56. Musa je postigao dva poena.

3. minut: Lazić na polaganju za 51:56. Serija BiH 7:0 na startu treće dionice, minutu odmora traže gosti.

1. minut: Pet vezanih poena Zmajeva, sada je minus sedam.

1. minut: Krenula je treća dionica

II četvrtina

Kraj prvog poluvremena. Češka vodi 56:44. Gosti su pogodili 11 trojki, a Zmajevi osam manje. U timu BiH Amar Gegić je postigao 11 poena, Halilović 10, kod gostiju je najefikasniji Jelinek sa 14 poena.

9. minut: Česi neumoljivo rešetaju - 42:56.

9. minut: Gegić pogađa za tri poena 42:53.

9. minut: Plus 14 za Čehe - 39:53. Nevjerovatno, postigli su deset šuteva za tri poena.

7. minut: Serija Zmajeva 4:0, time-out klupe Češke. Gosti vode 35:43.

6. minut: Roberson pogađa trojku i smanjuje deficit BiH.

6. minut: Češka vodi 41:28, to je plus 13, odnosno najveća prednost od starta.

5. minut: Češka održava prednost od samog starta utakmice - 28:34.

3. minut: Četiri vezana poena Muse iz slobodnih bacanja  - 23:28.

2. minut: Češka je postigla pet, a BiH dva poena za 19:28.

I četvrtina

10. minut: Kraj prve četvrtine. Češka ima šest poena prednosti - 17:23.

9. minut: Nakon dva bacanja koja je pogodio Musa, Gegić postiže dva poena za BiH. Prednost Češke je pet poena - 16:21.

9. minut: Na liniju za slobodna bacanja stat će Musa. Češka ima plus 10 - 12:21. Selektor gostiju zatražio je minutu odmora.

6. minut: Peta trojka Češke iz šestog pokušaja. Sada je 7:19.

5. minut: Serija Češke 7:0 za plus devet - 7:16. Time - out selektora Bosnića.

3. minut: Bohacik je zaradio nesportsku, Atić pogađa dva slobodna bacanja, a poslije njega i Halilović postiže prve poene za 7:9.

3. minut: Uzvraća Sulejmanović i smanjuje na 3:9.

3. minut: Treća trica Čeha za 0:9.

2. minut: Dvije trojke gostiju na startu meča, Zmajevi bez poena.

1. minut: Krenuo je dvoboj.

Petorka BiH: Roberson, Atić, Halilović, Lazić, Sulejmanović.

19:53 Nakon predstavljanja igrača obje reprezentacije, na red je došlo intoniranje himni.

19:49 U Skenderiji se nalazi oko 4.000 navijača.

19:48 U narednu rundu kvalifikacija prolaze 24 selekcije, po tri prvoplasirane iz svake grupe.

19:44 BiH i Češka odmjerili su snage u kvalifikacijama za SP 2019., a oba puta slavio je češki tim.

19:41 U drugoj utakmici grupe sastaju se Litvanija i Bugarska.