Meč u Zenici
TOK UTAKMICE/BiH - Luksemburg 1:0
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine od 20.45 sati na stadionu Bilino polje u Zenici igra prijateljsku utakmicu protiv Luksemburga.
29.03.2022. u 19:34

S obzirom na to da je BiH nanizala četiri poraza, pobjeda nad Luksemburgom nameće se kao imperativ.

BiH je u petak u Zenici izgubila od Gruzije, a u odnosu na taj meč selektor Ivaylo Petev napravio je brojne promjene u timu, ali ostao vjeran sistemu 3-5-2.

Kapiten Edin Džeko ostao je na klupi.

Na golu je Vasilj, na stoperskim pozicijama Ahmedhodžić, Hadžikadunić i Kolašinac, a po bokovima Dedić i Gazibegović.

U veznom redu ordinirat će Danilović, Gojak i Nalić, a u napadu Prevljak i Demirović.

Utakmicu će suditi David Šmajc iz Slovenije, a asistirat će mu sunarodnjaci Matej Žunič i Grega Kordež. Četvrti arbitar je Miloš Gigović iz Bosne i Hercegovine.

Tekstualni prijenos iz Zenice možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________

Kraj meča. Konačno kakva - takva pobjeda BiH, koja je opet bila daleko od nivoa na kojem želi biti.

Tri minute nadoknade.

86. minut: GOOOOOOL! Džeko je strijelac. Miličević je ubacio u peterac, Džeko iz prvog pokušaja pogodio golmana, a iz drugog nekako proslijedio loptu u mrežu.

77. minut: Konačno uzbuđenje pred golom gostiju u drugom poluvremenu. Menalo se našao u šansi, blokiran je njegov šut.

66. minut: Džeko mijenja Prevljaka, a Menalo Nalića. Za Džeku je ovo 120. utakmica u reprezentativnom dresu. Postigao je 60 golova.

54. minut: Rodrigues je oprobao svoj udarac, lopta ide preko gola. Opasan pokušaj Luksemburžana.

46. minut: Počeo je drugi dio. Na terenu kod BiH su Ćivić, Miličević i Stevanović. Ahmedhodžić, Dedić i Gazibegović su ostali u svlačionici.

45. minut: Treća velika prilika za BiH u razmaku od pet minuta. Sada golman Luksemburga zaustavlja Gojaka.

44. minut: Nalić sada u sjanoj prilici. Šutirao je sa 16 metara, ali blago, tako da je golman Luksemburga uhvatio loptu. Ništa od prvjenca za fudbalera Malmea.

40. minut: Najbolja prilika za BiH. Nalić je oduzeo loptu i sjajno povukao kontru, nesebično proigrao Prevljaka, a napadač BiH zapucao loptu visoko preko gola.

30. minut: I dalje ništa - ništa. Iz FSBiH u međuvremenu tvrde da je na zeničkom stadionu 6.000 navijača.

28. minut: Danilović šutira pravo u gostujućeg golmana.

6. minut: Bohnert je prošao kao brzi voz po desnoj strani, ubacio u peterac, Ahmedhodžić odbija u korner.

4. minut: Ofanziva bh. tima. Nalić je zakasnio na jednu loptu, imao problem s prijemom, ali je uspio odigrati povratni pas za Demirovića, koji šutira preko gola.

1. minut: Prijete Zmajevi na startu, Prevljak je pokušao, nema promjene rezultata.

20:45 Počela je utakmica.

20:42 Intonirane su himne dvije reprezentacije.

19:54 Pedeset minuta prije početka utakmice na tribinama je pustoš. Interes za mečeve Zmajeva opao je zbog katastrofalnih rezultata.