TOK UTAKMICE/Bosna i Hercegovina - Italija 0:2

Italijani su na Grbavici uknjižili sigurnu pobjedu rezultatom 2:0.

BiH: Pirić, Ćorluka, Hadžikadunić, Saničanin, Kadušić, Cimirot, Pjanić, Gojak, Tatar, Prevljak, Krunić

Italija: Donnarumma, Florenzi, Acerbi, Bastoni, Emerson, Locatelli, Jorginho, Barella, Insigne, Belotti, Berardi

Teksutalni prijenos sa Grbavice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________________

Kraj susreta!

90. minut: Tri minute nadoknade. Malo je nedostajalo da Italija da treći gol. Insigne je bio neprecizan.

84. minut: Saničanin ne može nastaviti utakmicu. Na nosilima napušta stadion.

82. minut: Saničanin se žali na povredu. Ukoliko napusti igru, Zmajevi će do kraja igrati s igračem manje, s obzirom na to da je stručni štab izvršio maksimalnih pet izmjena.

80. minut: Bajević pravi trostruku izmjenu. Umjesto Kadušića ušao Todorović, Hadžić mijenja Prevljaka, Rahmanović zamijenio Tatara.

77. minut: Danilović mijenja Pjanića.

76. minut: Greška Hadžikadunića skupo je mogla koštati Zmajeve. Belotti mu je ukrao loptu, ali se bh. defanzivac iskupio dobrim startom. Gosti su tražili penal koji nisu dobili.

71. minut: Lončar umjesto Krunića.

68. minut: GOOOOL. Italija je povisila prednost na 2:0. Lako je ispala odbrana Zmajeva, a Berardi postiže aktraktivan gol.

65. minut: Žuti karton i za Berardija, nakon prekršaja nad Krunićem.

63. minut: Advan Kadušić je prvi igrač na meču s javnom opomenom.

53. minut: Zatresla se mreža Italije, ali s vanjske strane. Poslije centaršuta Pjanića lopta dolazi do Saničanina, ovaj šutira, međutim neprecizno.

50. minut: Belotti šutira pored gola. Opet ga je proigrao Insigne.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. Di Lorenzo je na terenu umjesto Florenzija. Kapitenska traka sada je na ruci Insignea.

45. minut: Bez nadoknade poslije prvih 45 minuta: Italija vodi sa 1:0 i ima rezultat koji je vodi u finale Lige nacija.

44. minut: Još jednu dobru šansu za izjednačenje imao je bh. tim. Gojak šalje loptu pokraj gola, nakon što se Ćorluka izborio za jednu "ničiju" loptu u šesnaestercu Italije i uspio centrirati.

39. minut: Italijani opasno prijete iz kontranapada. Insigne je gađao, Pirić se pružio koliko je dug, ali na sreću po Zmajeve, lopta ide pored gola.

38. minut: Pokušava i Saničanin poslije kornera, bez promjene rezultata.

37. minut: Donnarumma spašava Italijane. Čuvar mreže Italije zaustavlja udarac Prevljaka, koji se sjano zagradio i šutirao.

31. minut: Malo je nedostajalo da gosti uduplaju prednost. Barella centrira, niko od reprezentativaca Italije nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

22. minut: GOOOL. Italija vodi. Insigne pronalazi Belottija, koji pogađa za vodstvo Italije iz svog trećeg pokušaja. Ćorluka je izgubio jedan duel na sredini terena, poslije čega je uslijedila polukontra gostiju. Sve je izgledalo jednostvano, uz efektnu završnicu golgetera Torina.

15. minut: Opasni Italijani. Florenzi je centirao, Belotti šalje loptu glavom pored gola.

6. minut: Dobra akcija gostiju, ali Belotti šutira pored gola.

5. minut: Opasan napad Zmajeva, Gojak je pronašao Krunića, koji šutira, ali pogađa Jorginha.

1. minut: Označen je početak meča između BiH i Italije.

20:40 sati: Na travnjak Grbavice izlaze igrači oba tima.

20:35 sati: Direktan prijenos dvoboja pratite OVDJE.

20:31 sati: Utakmica na Grbavici zbog epidemioloških mjera igra se bez navijača, ali na takvu atmosferu širom Evrope mnogi su već i navikli.

20:30 sati: Bosna i Hercegovina je u pripremi za utakmicu ostala bez Ibrahima Šehića, Seada Kolašinca i Armina Hodžića, fudbalere koji su pozitivni na koronavirus. Zbog istog razloga nedostupni su brojni igrači, među kojima je i Edin Džeko.

20:25 sati: Utakmicu sudi Artur Dias, arbitar iz Portugala.

Zagrijavanje pred utakmicu BiH-Italija, 18.11.2020.