Premijer liga
TOK UTAKMICE/Posušje - Željezničar 3:2
Fudbaleri Posušja i Željezničara na Mokrom docu odigrali su posljednju utakmicu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
03.04.2022. u 14:04

Slavilo je Posušje rezultatom 3:2, a svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu.

Tekstualni prijenos možete uživo pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

Kraj susreta. Definitivno jedan od najboljih mečeva ove sezone. Pobjeda Posušja rezultatom 3:2.

84. minut: GOOOOOL. Ludnica u Posušju. Domaći opet vode. Odmah nakon gola Štilića, Serdarušić ponovo donosi Posušju vodstvo - 3:2.

83. minut: GOOOOOOL. Brutalna kazna za Posušje. Nakon pogođene stative i promašene šanse Posušja, poravnanje Želji donosi Štilić. Opet je Željo matirao Horkaša nakon prekida.

80. minut: Stopostotna šansa za Begića, stativa spašava Želju.

76. minut: Prvi žuti karton na utakmici. Lauš je dobio javnu opomenu.

71. minut: GOOOOL. Serdarušić, koji je prije nekoliko minua ušao na teren, dovodi Posušje do nove prednosti.

64. minut: Barišić je promašio penal. Pogodio je stativu!

62. minut: Penal za Posušje. Duel Štilića i Begića, Gigović pokazuje na bijelu tačku. Ne pomažu protesti gostiju.

59. minut: GOOOOL. Željo je izjednačio. Kosorić je strijelac nakon prekida. Pogodak sličan onom koji je postigao Posušje. Korner, centaršut Štiliča, nešto slabija procjena Horkaša, a Kosorić se izborio za prostor i uspio nekako poslati loptu u gol. Dilema je bila da li je lopta prešla liniju, a na snimku se jasno vidi da jeste.

57. minut: GOOOOL. Posušje vodi. Krišto je strijelac. Stoper Posušja skočio je odlično pored svojih čuvara nakon kornera i proslijedio loptu iza leđa Bendera. Asitenciju bilježi Lauš.

55. minut: Vučenović je zamijenio Hodžića.

52. minut: Sada je Horkaš na vrijeme napustio svoju mrežu i intervenisao prije Hodžića.

Kraj prvog dijela.

45. minut: 60 sekundi nadoknade.

36. minut: Gasal mijenja Resića.

30. minut: Bekrić izlazi sam ispred Horkaša, golman Posušja odlično interveniše. Krenuo je Bekrić u dribling, ali je čuvar mreže domaćih uspio ukrotiti ovaj napad.

29. minut: Šut Maglice, Bender odbija u korner.

28. minut: Hodžić sada bježi Laušu, ovaj krajnjim naporom interveniše, a malo je nedostajalo da lopta završi u golu. Horkaš je bio savladan, a lopta ide pored gola.

27. minut: Hodžić pokušava glavom, lopta ide daleko od gola Posušja.

9. minut: Leko u velikoj prilici, ali je oklijevao i nije uspio šutirati. Tražili su domaći penal nakon starta Cocalića, sudija Gigović odmahnuo je rukom. Do šanse Posušja došlo je nakon što je Štilić izgubio loptu, "reklamirali" su gosti prekršaj, međutim sudija je pokazao da se igra nastavi.

1. minut: Počela je utakmica.