Kvalifikacije za LP
TOK UTAKMICE/Sheriff - Zrinjski 1:0
Sheriff i Zrinjski od 19 sati u Kišnjevu igraju revanš prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka.
12.07.2022. u 17:35

Sheriff nije domaćin u Tiraspolu jer je UEFA zabranila odigravanje utakmice u toj regiji, koja je proglašena rizičnom zonom zbog rata u Ukrajini.

Prva utakmica odigrana u Mostaru prošle srijede okončana je rezultatom 0:0.

Utakmicu na stadionu Zimbru vodit će rumunski sudija Radu Petrescu.

Bolji iz ovog duela u narednoj rundi igrat će protiv Maribora (Slovenija) ili Shakhtyor Soligorska (Bjelorusija), dok će poraženi tim kvalifikacije nastaviti u drugom kolu Konferencijske lige.

Zrinjski: Čondrić, Čorluka, Magdić, Barišić, Bekić, Zlomislić, Savić, Tičinović, Janković, Ćuže, Bilbija

Sheriff: Abalora, Guedes, Kiki, Radeljič, Kpozo, Lushkja, Kyabou, Badolo, Yansane, Rasheed, Quattara

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

Kraj utakmice. Minimalna pobjeda Sheriffa dovoljna za plasman u narednu rundu. Zrinjski se oprašta od Lige prvaka, ali ne i od Evrope jer će takmičenje nastaviti od drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

90. minut: Pet minuta dodatnog vremena i nade za Zrinjski da može izjednačiti i izboriti produžetke.

76. minut: Kamenar šutira s 15 metara, lopta ide tik pored gola. Još jedna dobra prilika odlazi u nepovrat.

73. minut: Jukić mijenja Tičinovića.

65. minut: Najbolja šansa za Zrinjski. Dugo su Mostarci pleli mrežu oko gola Sheriffa, na kraju je Tičinović centrirao, Bilbija skočio, a golman domaćih odbranio njegov pokušaj glavom.

63. minut: Lushkja je "požutio" zbog starta nad Bilbijom.

50. minut: Bilbija je probao iz slobodnog udarca, ali defnitivno još uvijek nije podesio nišanske sprave. Lopta ide visoko preko gola.

46. minut: Kamenar je zamijenio Zlomislića, Mandić Ćužea, a Memija Bekića. To su promjene koje je Jakirović napravio na startu drugog dijela.

Kraj prvog dijela. Sheriff na odmor nosi minimalnu prednost. Nes(p)retno je vlastitu mrežu u 22. minuti pogodio Savić.

28. minut: Žuti karton za Zlomislića.

24. minut: Mogao je Zrinjski brzo do poravnanja, Bilbija je pobjegao odbrani Sheriffa, ali je imao lošu završnicu.

22. minut: GOOOOL. Sheriff vodi. Autogol je nakon kornera postigao Savić.

22. minut: Opasnost pred golom Zrinjskog. Ponovo prijeti Rasheed, lopta se od Barišića odbila u korner.

11. minut: Tičinović je pobjegao čuvarima, ušao u šesnaesterac, lopta mu je malo pobjegla, na kraju završni udarac nije bio na odgovarajućem nivou.

10. minut: Uvodni dio meča bez većih uzbuđenja. Zaprijetio je domaći tim preko Rasheeda, ali je lopta otišla daleko od gola.

1. minut: Krenuo je susret.

19:00 Igrači izlaze na teren. Zrinjski ima podršku jedne grupe navijača.