Premijer liga
TOK UTAKMICE/Sloboda - Borac 1:0
Sloboda je na Tušnju savladala Borac u posljednjem meču 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.11.2020. u 13:17

Tuzlaci su protiv favoriziranih Banjalučana slavili sa 1:0, a gol odluke dao je Abid Mujagić u prvom poluvremenu.

Sloboda: Golubović, A. Beganović, Jusić, Devedžić, Tomašević, Pezer, Predragović, Ristić, Mujagić, Husejinović, Dž. Beganović

Borac: Pavlović, Dujaković, Jovanović. Milojević, Ćosić, Brtan, Vojnović, Zilkić, Zakarić, Vranješ, Lukić

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________________________

Kraj susreta na Tušnju. Sloboda je upisala petu ovosezonsku pobjedu.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

83. minut: Borovčanin umjesto Dujakovića kod Borca. Posljednja, peta, izmjena Vlade Jagodića.

83. minut: Žuti karton za Predragovića poslije prekršaja na sredini terena. On propušta naredni meč.

81. minut: Jovanović sada ruši Maksimovića u šesnaestercu.  Bio je to start na loptu, odlična intervencija stopera gostiju.

74. minut: Opasna kontra Slobode, dobra reakcija odbrane Borca. Raduloviću žuti karton zbog rušenja Husejinovića, koji je povukao brzu kontru.

71. minut: Radulović, Subić i Georgiev su u igri kod Borca. Izašli su Zakarić, Ćosić i Brtan.

70. minut: Amar Beganović je dobio žuti karton.

68. minut: Ristić izlazi, u igri Maksimović.

65. minut: Prijeti i Borac. Lukić je šutirao, odbrana Slobode blokira njegov udarac.

56. minut: Zicer za Ristića, koji šutira direktno u Pavlovića. Borac opasno "visi" na startu drugog poluvremena.

54. minut: Nova šansa za Slobodu. Dž. Beganović slabo zahvata loptu glavom, lak plijen za Pavlovića.

52. minut: Pezer šutira, Pavlović odbija u korner.

50. minut: Opasno je bilo pred golom Borca. Tomašević je probio po lijevoj strani i dobro centrirao. Mujagić kasni na ubacivanje, a Husejinović ne zahvata dobro loptu.

46. minut: Izmjena u Borcu. Meleg umjesto Vojnovića.

Kraj prvog poluvremena. Sloboda ima minimalnu prednost.

45+1: Sada je Pavlović spasio Borac.  Tomašević snažno šutira, a golman gostiju uz pomoć prečke brani njegov udarac.

45. minut: Žuti karton Jusiću zbog prigovora. Prethodno je požutio i pomoćni trener Omerović, također zbog prigovora.

44. minut: Vranješ odlično šutira iz slobodnog udarca, Golubović uz pomoć prečke spašava svoju mrežu.

38. minut: GOOOOOOL. Sloboda vodi. Strijelac je Abid Mujagić. Sve mu je odlično pripremio kapiten Beganović, a Mujagić lagano glavom pospremio loptu u mrežu.

34. minut: Zilkić je sjajno gađao, još ljepša parada Golubovića.

32. minut: Kontra Slobode nakon jednog prekida koji je izveo Borac, ali Zilkić stiže Mujagića.

30. minut: Zanimljiv pokušaj Ristića, ostaje 0:0.

28. minut: Uzvraća Vranješ je drugoj strani. Golubović se pružio koliko je dug, a na njegovu sreću lopta ide pored stative.

27. minut: Sjajna akcija Slobode, bobma Husejinovića sa 20 metara ide iznad gola.

25. minut: Stojan Vranješ je pokušao ubaciti u peterac, Golubović hvata loptu.

9. minut: Prva velika prilika na utakmici. Almedin Zilkić je ušao u šesnaesterac, snažno šutirao, ali neprecizno.

8. minut: Sada je Pezer šutirao sa distance, pravo u Pavlovića.

3. minut: Prvi pokušaj Banjalučana. Lukić šutira pored gola.

1. minut: Počeo je susret.

- Utakmica počinje minutom šutnje u čast nedavno preminulog Sakiba Malkočevića, nekadašnjeg trenera Slobode i selektora kadetske reprezentacije BiH.