Derbijem Bosne i Hercegovine, dvobojem Veleža i Sarajevo otvoreno je osmo kolo Premijer lige.

Duel na stadionu Rođeni okončan je rezultatom 1:1

Tesktualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

Završen je meč.

90. minut: Tri minute nadoknade.

77. minut: Đokanović i Kapić izlaze iz igre, na terenu su Palić i Velkoski.

75. minut: Zajmović, koji je u 9. minuti zamijenio Hajdarevića izlazi iz igre, a mijenja ga Cvijanović.

74. minut: Radovac ruši kobiljara, zaradio je žuti karton.

68. minut: Nova šansa za Sarajevo. Boodul je šutirao, lopta pogodila jednog igrača Veleža, Bogdanović brani krajnjim naporom.

64. minut: Cmiljanić i Bagarić izašli su kod Sarajeva, a ušli Ramić i Hebibović.

64. minut: Hasanović i Ćosić napuštaju igru kod Veleža, na terenu su Radović i Pršeš.

61. minut: Mnogo sreće za Sarajevo. Vehabović je sa 16 metara uzdrmao stativu.

60. minut: Cmiljanić je bio u dobroj šansi, ali dao je sebi predug for pa je lopta završila u rukama golmana Bogdanovića.

58. minut: Brandao opet pokušava, ovoga puta Dizdarević izlazi kao pobjednik.

58. minut: Arbitar Bandić varnice na terenu smirio je žutim kartonima za Đokanovića i Hasanovića.

55. minut: Pidro izlazi, u igri je Kobiljar.

54. minut: Ekspresno Sarajevo dolazi do izjednačenja. Pogodio je Šabanović. Cmiljanić je prethodno šutirao, Bogdanović odbranio uz pomoć stative. Čosić je pokušao otkloniti opasnost, pogodio je Šabanovića  i lopta je završila u mreži.

49. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Ovčina je probio po desnoj strani u ubacio, lopta u petercu dolazi do Brandaa, a Brazilac rutinski šalje loptu u mrežu.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završen je prvi dio susreta.

43. minut: Najbolja prilika na meču za Velež. Pokušaj Zajmovića odlazi tik pored gola.

30. minut: Pola sata igre, ništa - ništa.

24. minut: Brandao šutira sa distance, neprecizno.

19. minut: Šabanović prijeti, nema promjene rezultata.

9. minut: Feđa Dudić pravi prvu izmjenu. Iz igre izlazi mladi Dženit Hajdarević, a ulazi Dženan Zajmović. Hajdarević je mlađi od 21 godine i poznato je da od ove sezone dva takva igrača moraju biti među starterima, a da jedan mora završiti meč. Očito je ovaj golobradi mladić samo zbog toga bio starter i nije teško pretpostaviti kako će ovakvi potezi trenera utjecati na njegovo samopouzdanje.

4. minut: Bodul prijeti iz slobodnog udarca, Bogdanović izbacuje u korner.

1. minut: Krenuo je susret.

Trener Sarajeva Goran Sablić ni u utakmici protiv Veleža ne sjedi na klupi Bordo tima. Iako je Sarajevo u četvrtak najavilo da će hrvatski stručnjak sjediti na klupi, to se nije dogodilo. Rubrika "glavni trener" u zapisniku je prazna, a goste ponovo predvodi Abdulah Oruč.