Premijer liga
TOK UTAKMICE/Željezničar - Borac 1:1
Željezničar i Borac remizirali su u jednom od derbija 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
17.07.2021. u 20:00

Duel na Grbavici okončan je rezultatom 1:1. Željo je poveo preko Boje, a konačan rezultat postavio je Kulašin.

Tesktualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________

22:56 Kraj meča.

91. minut: Fenomenalan pokušaj Zakarića iz slobodnog udarca, Bender zaustavlja udarac lijepom paradom.

90. minut Pet minuta nadoknade.

88. minut: GOOOOL. Borac je izjednačio. Strijelac je Kulašin. Slabo je reagirao Bender nakon šuta Moraitisa, a odbijenu loptu u mrežu posmprema mladi Kulašin, donedavni član Želje.

80. minut: Juričić napušta igru, na terenu je Kosorić. Jasne su namjere stručnog štaba Želje.

75. minut: Zakarić probija po desnoj strani i centrira, Bender odbija u korner.

70. minut: Prva promjena u Želji. Umjesto Boje, strijelca jedinog pogotka na meču, u igru ulazu Bekrić.

69. minut: Molls mijenja Milojevića kod Borca.

68. minut: Pokušaj Zakarića iz slobodnog udarca odlazi preko gola.

63. minut: Vranješ ne može nastaviti meč. Umjesto njega na travnjaku je Kulašin.

60. minut: Prekid nakon sudara glavama Drine i Vranješa.

59. minut: Juričić iz izgledne pozicije pogađa Ćorića. Željo u ovim trenucima dominira terenom.

57. minut: Velika bakljada na južnoj tribini. Koškanja fudbalera na travnjaku nakon što je Vojnović namjerno udario Vrhovca, ali sudiji Bandiću je to promaklo.

53. minut: Žuti karton za Juričića poslije prekršaja nad Milojevićem.

52. minut: Opasan napad Želje, blokiran udarac Juričića.

46. minut: Živković i Vušurović ostali su u svlačionici, a u igri su Moraitis i Zakarić.

Kraj prvog poluvremena. Željo na odmor odlazi s golom prednosti.

45. minut: Mekić faulira Čavića. Dobio je žuti karton.

43. minut: GOOOOL. Željo je poveo. Bojo dobru igru u prvom poluvremenu kruniše golom.  Ostao je usamljen u šesnaestercu, dodao mu je Subašić, a Bojo matira Ćetkovića, koji je možda mogao i bolje intervenisati.

40. minut: Bojo šutira sa dvadesetak metara, lopta se od bloka odbija u korner.

28. minut: Požutio je sada i Subić zbog prekršaja nad Subašićem.

23. minut: Žuti karton za Boju

22. minut: Bojo iz slobodnog udarca šutira preko gola.

18. minut: Juričić je išao prema golu Borca, stiže ga Vojnović i interveniše.

1. minut: Sudija Bandić označio je početak meča.

20:47 Željezničar utakmicu uz prisustvo navijača na Grbavici igra nakon 496 dana.

20:45 Na klupi Želje neće sjediti trener Tomislav Ivković jer je još uvijek bez radne dozvole.

20:45 Novi kapiten Željezničara je Mustafa Mujezinović.