TOK UTAKMICE/Željezničar - Sarajevo 2:0
Željezničar i Sarajevo na stadionu Grbavica odigrali su najveću utakmicu bh. fudbala.
05.03.2022. u 16:06

Željezničar je slavio rezultatom 2:0, golovima Hodžića i Zeca.

Treneri timova Edis Mulalić i Aleksandar Vasoski odabrali su sastave za meč:

Željezničar: Željezničar: Bender, Malić, Hajdarević, Kosorić, Cocalić, Mekić, Štilić, Hodžić, Galić, Resić, Bekrić

Sarajevo: Dizdarević, Hebibović, Mujakić, Dupovac, Pidro, Đokanović, Kapić, Čataković, Varešanović, Suljić, Bagarić

Utakmicu je  sudio Haris Kaljanac. Prvi pomoćni arbitar  bio je Stefan Tešanović, a drugi pomoćnik Arnel Novalić. Četvrti sudija bio je Ermin Sivac.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Kraj meča.

89. minut: GOOOOL. Rezervista Zec trese mrežu. Kakva majstorija napadača Željezničara.

72. minut: Izmjena i kod Želje. Vučenović na terenu umjesto Štilića.

70. minut: Velkoski mijenja Kapića kod Sarajeva.

65. minut: Mekić napušta teren, u igri je Beća

62. minut: Dobra prilika za Sarajevo. Suljić je probio po boku, odigrao povratnu za Pidru, koji petom šalje loptu za Hebibovića, čiji šut u korner odbija Bender.

59. minut: Avramovski mijenja Bagarića.

46. minut: Počeo je drugi dio.

Primoran je rotirati trener Sarajeva. Varešanović je ostao u svlačionici, a stopersku poziciju nakon isključenja Dupovca pokrit će Palić.

Kraj prvog poluvremena. Željo ima prednost, a kompletan drugi dio meča igrat će s igračem više nakon isključenja Amera Dupovca.

45+1: Dupovac je rukom bez lopte udario Štilića. Dobio je crveni karton. Situacija o kojoj će svakako biti mnogo diskusije u narednim danima.

Pet minuta nadoknade prvog dijela.

45. minut: Umalo da Hodžić kazni poigravanje Pidre u šesnaestercu. Ukrao mu je loptu, šutirao i zatresao vanjski dio mreže.

45. minut: Dupovac glavom šutira preko gola.

43. minut: Oštar start Malića nad Kapićem na centru, Kaljanac mu je pokazao žuti karton.

42. minut: Bender pokazuje nesigurnost nakon centaršuta Kapića, ispala mu je lopta, ali sve se dobro završilo po Željezničar.

39. minut: Žuti karton za Đokanovića. To mu je treća javna opomena i propustit će utakmicu protiv Borca u narednom kolu.

31. minut: GOOOOL. Željo vodi. Pogodio je Armin Hodžić, veznjak iz Tuzle u svom debitantskom nastupu. Zatresao je mrežu Dizdarevića glavom nakon kornera. Odlično je skočio pored stopera Sarajeva Mujakića i Dupovca.

30. minut: Kakva šansa za Želju. Bekrić je izašao sam pred Dizdarevića, šutirao lijevom nogom, a golman Sarajeva odlično brani.

27. minut: Najbolja prilika na utakmici. Suljić je proigrao Varešanovića, koji s peterca šutira pored gola.

20. minut: Štilić sada pokušava, lopta ponovo u rukama Dizdarevića. Željo sve opasniji.

18. minut: Prvi šut na meču. Bekrić pravo u Dizdarevića.

15. minut: Bekrić je pokušao iznuditi prekršaj, na kraju je dobio samo žuti karton zbog prigovora.

10. minut: Početno ispitivanje snaga. Sarajevo kontroliše loptu.

17:11 Počeo je 145. gradski derbi.

17:09 Igrači oba tima izašli su na travnjak.

17:03 Fudbaleri se još nisu pojavili na terenu.

17:02 Početak meča će kasniti.

16:54 Prvi ovosezonski derbi odigran na Koševu pripao je Sarajevu koje je slavilo rezultatom 2:0.

16:44 Prije početka duela, na stadionu Grbavica viđene su nemile scene. Navijači dva tima sukobili su se na terenu. Više o tome možete vidjeti OVDJE.