Zaostali meč šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su na stadionu Grbavica odigrali Željezničar i Zrinjski.

Slavio je Željo 1:0, a gol odluke dao je Frane Ikić u 71. minuti.

Željezničar: Erić, Blažević, Ikić, Kosorić, Šehić, Hajdarević, Bojo, Bekrić, Štilić, Mujezinović, Lendrić

Zrinjski: Soldo, Ćorluka, Jakovljević, Bekić, Tičinović, Zlomislić, Enin, Arežina, Todorović, Filipović, Ivančić

________________________________________

KRAJ UTAKMICE.

91. minut: Jamak umjesto Štilića.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

83. minut: Pero Stojkić mijenja Marija Tičinovića.

78. minut: Miletić ulazi umjesto Bekrića. Čini se da Osim zatvara utakmicu.

77. minut: Ikić je mogao do drugog gola na meču. Ponovo je pokušao glavom, ali sjajnom odbranom Soldo spašava svoj tim.

76. minut: Enin i Ivančić izlaze iz igre, na terenu su Govedarica i Mašić.

71. minut: GOOOOOL! Željezničar vodi. Gol je postigao stoper Frane Ikić. Pogodio je glavom poslije centaršuta Štilića.

66. minut: Enin je fenomenalno šutirao, prečka spasila Želju.

65. minut: Reaguje i Osim. Veselinović mijenja Boju.

62. minut: Ivan Bašić mijenja Filipa Arežinu u ekipi Zrinjskog. Blijedo izdanje Arežine, koji je jedan dio karijere proveo na Grbavici.

60. minut: Todorović je pobjega odbrani Želje, ali ne i Kosoriću koji blokira njegovo ubacivanje.

55. minut: Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu. Bekrić dobro šutira iz slobodnog udarca, brani Soldo.

49. minut: Javna opomena za Enina.

46. minut: Elvis Mujić označio je početak drugog poluvremena. Nije bilo promjena u sastavima.

Okončano je prvo poluvrijeme. Mreže miruju na Grbavici.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade...

40. minut: Ćorluka je prvi fudbaler na Grbavici koji je dobio žuti karton. Neoprezno je faulirao Šehića.

38. minut: Bekrić je proigrao Mujezinovića, ovaj centrira iz prve, ali pravo u ruke Solde.

30. minut: Zrinjski je probio po lijevoj strani. Tičinović je gađao suprotni ugao, ali neprecizno. Ostaje 0:0.

16. minut: Pokušaj Filipovića završava u rukama Erića.

14. minut: Dobar pokušaj Zrinjskog. Enin prijeti glavom, Erić brani. U nastavku akcije Ivančić šalje loptu u mrežu, a gol je poništen zbog ofsajda.

8. minut: Štilić iz slobodnog udarca pogađa živi zid.

7. minut: Jakovljević ruši Štilića na dvadesetak metara od gola Zrinjskog. Dobra prilika za Želju.

6. minut: Snažan, ali neprecizan udarac Ivančića.

Nekolicina navijača pronašla je način da prati dvoboj na stadionu Želje.

2. minut: Prva opasnost po gol Zrinjskog. Štilić je fenomenalno šutirao s vrha šesnaesterca, ali Soldo je paradom odbio loptu u korner.

1. minut:  Počeo je susret na Grbavici.

- Utakmica počinje minutom šutnje u čast nedavno preminulog Sakiba Malkočevića, bivšeg selektora kadetske reprezentacije BiH, trenera i fudbalera tuzlanske Slobode.

- Željo ima 22 boda i treći je na tabeli, a Zrinjski je na sedmom mjestu sa 16 osvojenih bodova. Obje ekipe su odigrale po 10 mečeva.

- Utakmicu sudi Elvis Mujić iz Banovića.