Premier liga
Treća pobjeda u nizu: Arsenal konačno pravi
Arsenal je uspio uvezati tri pobjede u Premier ligi.
02.01.2021. u 22:52

Nakon trijumfa nad Chelseajem i Brightonom, večeras je The Hawthorns stadionu pao i West Bromwich i to ubjedljivo - 0:4.

VEZANI TEKST - Hit večeri u Engleskoj: Igrač Arsenala kao na plaži, a ostali "naoružani" kapama, šalovima, rukavicama

U doška teškim vremenskim uvjetima (padao snijeg) Topnici su sjajno krenuli u meč. Već u 23. minuti Tierney je lijepim golom načeo domaći tim, a pet minuta kasnije Saka uduplao prednost.

Drugo poluvrijeme bilo je rezervisano za Lacazettea, koji sa dva gola u razmaku od tri minute (61', 64') rješava pitanje pobjednika.

Arsenal je sada 11. na tabeli sa 23 boda, a borba za Ligu prvaka i pozicije u Evropi trenutno ne izgleda kao nemoguća misija. Primjera radi četvrtoplasirani Leicester i Tottenham na trećem mjestu imaju po 29 bodova, uz utakmicu manje.

Tabelu predvode Liverpool i Manchester United sa po 33 osvojena boda.