Kvalifikacije za SP
Turska zgazila Haalandovu Norvešku, Kipar namučio Hrvatsku
Fudbalska reprezentacija Turske nastavila je s odličnim partijama u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022.
27.03.2021. u 20:07

Turska je u drugom kolu grupe G pregazila Norvešku, koju predvode mlade nade Haaland i Odegaard rezultatom 3:0.

Susret se igrao na stadionu La Rosaleda u Španiji, formalni domaćin bila je Norveška. Turska je povela u 4. minuti golom Rufana, a u 28. minuti za 2:0 pogodio je Soyuncu.

Tufan je drugim golom na meču u 59. minuti postavio konačan ishod meča.

Podsjećamo da je Turska u prvom kolu nadigrala Nizozemsku rezultatom 4:2. Nizozemci su u drugom kolu rezultatom 2:0 pobijedili Latviju.

Hrvatska je u grupi H stigla do prve pobjede u kvalifikacijama. Za poraz u Sloveniji svjetski viceprvak iskupio se domaćom pobjedom nad Kiprom 1:0. Jedini gol na meču dao je Pašalić u 40. minuti.