TOŠK siguran

Klis odigrao herojski, ali ostao bez pobjede: Sloga u polufinalu Kupa BiH

Objavljeno: 13.03.2019. u 16:49

Dvostruki strijelac za klub iz Buturović Polja bio je Amel Bajrić, a za goste je pogađao Nemanja Matović

Klis, ipak, nije stigao po polufinala

Fudbaleri Klisa nisu uspjeli izboriti plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju u našoj zemlji. Trećeligaš je zaustavljen u četvrtfinalu Kupa Bosne i Hercegovine, jer nije uspio savladati Slogu iz Gornjeg Crnjelova.

Utakmica u Konjicu završena je bez pobjednika (2:2), ali su gosti prošli u polufinale zahvaljujući tome što su postigli više golova u gostima (prvi meč završen 1:1).

Meč je sjajno počeo za Klis, koji je poveo već u 8. sekundi. Amel Bajrić je izbio sam pred golmana i rutinski loptu poslao pored Boriše Bodiroge za veliku radost na Gradskom stadionu u Konjicu. Zanimljivo da je ovaj fudbaler bio strijelac za Klis i u prvom susretu.

Sloga je do poluvremena preokrenula rezultat. Već u sedmoj minuti Nemanja Matović izjednačio je na 1:1, a isti igrač je u 32. minuti pogodio za preokret.

Ni domaći su nisu predavali. Hrabrom igrom pokušavali su stići do pobjede, ali nisu imali snage za to. Sve što su uspjeli napraviti jeste da izjednače rezultat, a strijelac je u 81. minuti iz jedanaesterca bio Bajrić.

Plasman u polufinale Kupa izborio je i TOŠK iz Tešnja, koji je i revanšu savladao Zvijezdu. Nakon što su prije 14 dana u Gradačcu slavili sa 2:0, danas su pred domaćim navijačima u Tešnju ostvarili pobjedu od 4:1 i sa ukupnih 6:1 izborili prolaz u polufinale.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]