Pripreme premijerligaša
Tuzla City deklasirao Bratstvo, netaknute mreže u Tomislavgradu
Fudbaleri Tuzla Cityja su nakon povratka s Kupresa danas odigrali novi kontrolni meč protiv Brastva iz Gračanice.
16.07.2020. u 19:45

Izabranici Zlatana Nalića bili su raspoloženi i na stadionu Luke postigli pet golova (5:1).

Tuzla City je nakon prvog dijela imao dva gola prednosti. Dvostruki strijelac bio je raspoloženi Vojo Ubiparip. Prvi put je pogodio u 26., a drugi u 42. minuti.

Bratstvo se uspjelo vratiti u susret golom Poturalića, nekadašnjeg golgetera Tuzla Cityja u 48. minuti.

Novi gol u mreži Gračanlija viđen je u 57. minuti, kada se u strijelce upisao novajlija Džafić. Badji Badara je četiri minute kasnije povisio na 4:1. Rezervista Ramić je u 72. minuti pogodio za 5:1.

Tuzla City je igrao u sastavu: Fejzić- Đerić, Morris, Kojić, Rugašević - Karjašević, Cenaj- Nukić, Maksimović, Džafić - Ubiparip.

U nastavku su šansu dobili Muminović, Kostić, Milaković, Ivković, Džaferović, Duraković, Beganović, Šarčević, Kulović, Badji i Ramić.

Kontrolni meč u Tomislavgradu danas su odigrali premijerligaši Velež i Široki Brijeg, a u ovom duelu mreže su ostale netaknute.