Bundesliga
U remiju Schalkea i Bayera poražen fair-play
Susret 31. kola Bundeslige između Schalkea i Bayera okončan je bez pobjednika, a rezultat je na kraju glasio 1:1.
14.06.2020. u 20:22

Utakmicu je obilježio napadač gostujuće tima Lucas Alario koji se odlučio zanemariti fair-play kako bi pokušao pokušao izjednačiti rezultat u trenucima meča kada je njegov tim bio u rezultatskom zaostatku.

Sve zanimljivo desilo se drugom poluvremenu.

Rudari su poveli poslije šest minuta igre u nastavku kada je Caligiuri bio precizan s bijele tačke.

Prošlo je osam minuta od vodećeg gola Schalkea, a onda se desila situacija koju smo već spomenuli, a koja je obilježila utakmicu.

Nakon što su fudbaleri domaćeg tima izbacili loptu u aut kako bi se jednom igraču ukazala pomoć, gosti su vratili loptu Schalkeu i dok se ona retala ka golu domaćina, Alario ju je primio i našao se u situaciji jedan na jedan. Srećom po domaće nije uspio postići gol, no izazvao je žestoku reakciju fudbalera Schalkea.

Glavni sudija je zbog ovog poteza, kojim je pogazio svaki fair-play, pokazao žuti karton.

Ipak, gosti su do kraja susreta uspjeli doći do izjednačenja nakon što je Miranda zatresao vlastitu mrežu.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Ranije danas Augrburg je s 1:0 slavio u gostima kod Mainza, i to zahvaljujući golu u 46. sekundi utakmice.