Neuspješan pokušaj
U želji da gledaju Bayern popeli se na drvo visoko 12 metara, policija ih raskrinkala
U posljednjem meču nedjeljnog programa 26. kola Bundeslige, Bayern je kao gost savladao Union Berlin sa 2:0.
17.05.2020. u 22:54

Union Berlin je odolijevao napadima favoriziranih Bavaraca, a u 40. minuti Neven Subotić je skrivio penal, koji je u gol pretvorio Robert Lewandowski. Promjene rezultata nije bilo do 80. minute, kada mrežu Union Berlina trese Pavard na asistenciju Kimmicha.

Sve utakmice u Njemačkoj igraju se pred praznim tribinama, a dvojica navijača Union Berlina danas su pokušali izigrati sigurnosne mjere. Sakrili su se u krošnji drveta visokog 12 metara u blizini stadiona, kako bi mogli pratiti utakmicu, no nije im uspjelo. Policija ih je vrlo brzo uočila i intervenirala je, a dvojac je nakon identifikacije udaljen s područja oko stadiona.