Bjelorusija
Uprkos pandemiji koronavirusa: Atraktivan pogodak obilježio sedmo kolo Vysshaya lige
Bjelorusija je jedina evropska zemlja u kojoj se igra fudbal, a danas su odigrane još tri utakmice sedmog kola Vysshaya lige.
02.05.2020. u 21:48

S obzirom da na Starom kontinentu i nema sportskih takmičenja, pažnja javnosti usmjerena je ka bjeloruskom fudbalskom šampionatu.

U posljednjem susretu današnjeg programo u kojoj je Slutsk slavio s 2:1 u gostima kod Dinamo Minska vidjeli smo lijep pogodak u režiji gostujućeg tima.

Poslije sedam minuta igre u drugom poluvremenu Abdoula Gafara je udarcem petom pogodio mrežu Dinama i tako udvostručio prednost Slutska.

Na kraju je važno spomenuti da je skoro 15.000 ljudi u Bjelorusiji je zaraženo koronavirusom, a 93 osobe su preminule, alise fudbalsko prvenstvo ne prekida.