Uspješan test
Uvjerljiva pobjeda Šumanovih Zmajeva nas selekcijom Premijer lige
Rezultat je poslije prvih pola sata glasio 16:15 u korist Zmajeva
29.12.2019. u 17:40

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Premijer lige u kontrolnom meču koji je odigran u Hadžićima, a rezultat je na krajuglasio 33:25.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom gol za gol, a rezultat je poslije prvih pola sata glasio 16:15 u korist Zmajeva.

Zmajevi su u imali u nekoliko navrata tri gola prednosti, no na poluvrijeme su otišli sa samo jednim.

U drugom dijelu susreta reprezentacija BiH bila je dosta bolji tim na terenu, a 43. minuti imala je osam golova prednosti (26:18).

Izabranici selektora Šumana prednost su povećavali kako se bližio kraj susreta, a u 57. minuti ona je iznosila deset golova (33:23).

Do kraja je je selekcija PLBiH uspjela smanjiti dvocifrenu prednost za konačnih 33:25.

Zmajeve je do pobjede vodio Haseljić sa šest golova dok je Senjamin Burić postigao pet kao i Keškić. Predragović je postigao šest golova za selekciju PLBiH.