Evropska liga
Važna pobjeda Cimirota, potop Ćatića, prvi trijumf Celtica na tlu Italije
Cluj je pred svojim navijačima u sklopu grupe E pobijedio Rennais 1:0, dok je Lazio u Rimu izgubio od Celtica sa 2:1
07.11.2019. u 20:54

Završeni su brojni mečevi večerašnjeg programa četvrtog kola Evropske lige.

U grupi A Qarabag je poražen kod APOEL-a u Nicosiji rezultatom 2:1, a Asmir Begović čuvao je mrežu azerbejdžanskog tima.

Sevilla je bila nemilosrdna u Luksemburgu, gdje je savladala Dudelange rezultatom 5:2 i osigurala narednu fazu.

Poredak: Sevilla 12, APOEL 4, Qarabag 4, Dudelange 3

Dva remija zabilježena su u grupi B. Kopenhagen i Dynamo Kijev su odigrali duel rezultatom 1:1. dok golova nije bilo u okršaju Lugana i Malmea.

Poredak: Kopenhagen 6, Dynamo Kijev 6, Malmo 5, Lugano 2

Domaće ekipe ostvarile su stopostotan učinak u grupi C. Basel je pred svojim navijačima nadigrao Getafe rezultatom 2:1. dok je Krasnodar u Rusiji bio bolji od Trabzonspora sa 3:1.

Poredak: Basel 10, Getafe 6, Krasnodar 6, Trabzonspor 1

U grupi D austrijski LASK je potopio PSV sa 4:1, iako je holandski predstavnik nakon prvih 45 minuta igre imao minimalnu prednost. Mladi reprezentativac BiH Amar Ćatić igrao je za PSV od 64. minute.

Sporting iz Lisabona bio je siguran na gostovanju kod Rosenborga, slavivši sa 2:0.

Poredak: Sporting 9, LASK 7, PSV 7, Rosenborg 0

Cluj je pred svojim navijačima u sklopu grupe E pobijedio Rennais 1:0, dok je Lazio u Rimu izgubio od Celtica sa 2:1. Za škotski tim je ovo prva pobjeda na italijanskom tlu, ali i osigurno evropsko proljeće.

Poredak: Celtic 10, Cluj 9, Lazio 3, Rennes 1

U grupi F Standard je srušio Frankfurt slavivši rezultatom 2:1, a Gojko Cimirot igrao je cijeli susret.

Poredak: Arsenal 10, Standard 6, Frankfurt 6, Guimaraes 1