Pripreme za Želju
Velež nakon preokreta bolji od Radnika iz Hadžića
Fudbaleri Veleža savladali su Radnik iz Hadžića u prijateljskoj utakmici odigranoj u Gabeli.
01.08.2022. u 20:17

Rođeni su slavili sa 2:1 i to nakon preokreta, a ovaj meč poslužio je izabranicima Amara Osima da se donekle adaptiraju na teren stadiona GOŠK-a, na kojem će igrati domaće utakmice dok traju radovi na rekonstrukciji terena Arena Rođeni.

Za Mostarce su u prvom poluvremenu nastupili Nanić, Gosto, Kvakić, Zvonić, Ćosić, Drina, Puce, Vehabović, Barrow, Džanković i Sijamija, dok su u nastavku priliku dobili i Pavić, Dejanović i Anđušić.

Radnik je poveo u 49. minuti, ali Velež do preokreta stiže za tri minute.

Anđušić je u 52. minuti izjednačio, a Zvonić tri minute kasnije pogađa za konačnih 2:1.

Velež će u petak od 17 sati u Gabeli u 4. kolu Premijer lige BiH ugostiti sarajevski Željezničar.