Derbi kola
Velež u 89. minuti ostao bez pobjede, Borac i dalje lider
Fudbaleri Veleža i Borac remizirali su u derbiju 28. kola Premijer lige BiH.
30.04.2021. u 21:51

Meč u Mostaru završen je rezultatom 1:1, a gosti su do boda stigli u 89. minuti.

Prvi su zaprijetili domaći u 10. minuti kada je Vehabović šutirao pored gola. Odgovorili su gosti pet minuta kasnije što je ujedno bila i najbolja prilika u prvom dijelu.

Poslije kornera na petercu je ostao usamljen Uzelac, koji je glavom šutirao pored gola.

Nakon toga dva puta su zaprijetili igrači Veleža, ali udarci Hasanovića i Anđušića nisu ugrozili Pavlovića.

U finišu prvog poluvremena pokušao je Ziljkić iz slobodnjaka, ali je Bogdanović zaustavio njegov pokušaj.

Nakon uspavanke u prvih deset minuta nastavka domaći su poveli u 57. minuti. Borac je imao slobodnjak u zoni udarca, ali su se gosti prekombinovali.

Sijevnula je kontra, a Brandao je zakucao loptu u mrežu golmana Lukića za veliko slavlje domaćih.

Nedugo potom izblokiran je pokušaj Anđušića, a Dario je u nastavku akcije šutirao pored gola.

Na drugoj strani veliku priliku propustio je Zakarić koji je sa nekoliko metara promašio cijeli gol.

Gosti su izjednačio u 89. minuti. Radović i Moraitis su bili u duelu, napadač gostiju je pao, a sudija Grbić pokazao na bijelu tačku uz buru negodovanja domaćih igrača. Sa bijele tačke pogodio je Vranješ.