Na Celtic Parku
Veznjak Kopenhagena slaveći pogodak dospio u sukob s policajcem
Fudbaleri Kopenhagen naredni su protivnik istanbulskog Bašakšehira u Evropskoj ligi.
28.02.2020. u 16:58

Danski sastav plasirao se u osminu finala nakon što su s 3:1 u revanšu slavili na gostovanju kod Celtica.

Gosti iz Danske u četvrtak su na Celtic Parku poveli golom Santosa u 51. minuti. Edourdao je u 83. minuti poravnao s bijele tačke u 83. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Pep Biel vratio prednost gostima.

Poslije pogotka Španca za novu prednost gostiju uslijedilo je veliko slavlje fudbalera Kopenhagena.

Biel je potrčao ka dijelu stadiona na kojem su bili smješteni navijači njegovog kluba, a pratili su ga i ostali saigrači.

Španac je pritom "probio" policijski kordon koji je stajao ispred sektora sa pristalicama Kopenhagena.

Uslijedila je pomalo žestoka reakcija jednog policajca koji je zgrabio španskog fudbalera, usmjerivši ga ka terenu.

Žešći obračun fudbalera i jednog od pripadnika policije spriječio je Santos, koji je zagrlio svog timskog kolegu i poveo ga ka terenu.