Super liga
Višća i Hajradinović pogađali, Bašakšehir preuzeo lidersku poziciju
Fudbaleri istanbulskog Bašakšehira u meču 23. kola turske Super lige slavili su u gostima kod Rizespora (2:1) i tako su euzeli lidersku poziciju.
24.02.2020. u 20:06

Gosti iz Istanbula poveli su u 43. minuti, a siguran izvođač najstrožije kazne za viceprvaka Turske bio je fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća. Bio je to 11. ovosezonski pogodak bh. reprezentativca u svim takmičenjima, a osmi u prvenstvu.

Domaći su u nastavku došli do izjednačenja u 60. minuti golom Umara, a mogli su fudbaleri Rizespora u finišu doći do totalnog preokreta, ali je goste iz Istanbula golman spasio od četvrtog poraza u ovoj sezoni, a onda je stigla nagrada.

Zlatna vrijednu pobjedu gostima donio je Martin Škrtel, golom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Golove s meča Rizespor - Bašakšehir pogledajte OVDJE.

U drugom meču koji se igrao u isto vrijeme Kasimpaša je s 2:0 savladao Denizlispor. Strijelac drugog gola za domaće bio je bh. reprezentativac Haris Hajradinović.

Golove s meča Kasimpaša - Denizlispor pogledajte OVDJE.