Kvalifikacije za EP

Visoke pobjede Engleske i Francuske, remi Portugala i Srbije

Objavljeno: 25.03.2019. u 22:42

U najzanimljivijoj utakmici grupe B između Portugala i Srbije nije bilo pobjednika, a rezultat je na kraju glasio 1:1

Reprezentacija Engleske je poslije preokreta upisala drugu pobjedu u grupi A kvalifikacija za EURO 2020 u gostima kod Crne Gore.

Iako je domaća selekcija povela golom Vešovića u 17. minuti, gosti su do kraja prvog poluvremena uspjeli kreirati preokret golovima Harryja Keana i Rossa Barkleyja u 30. i 39. minuti.

Oba igrača u nastavku utakmice postigla su još po jedan pogodak. Za 1:3 Barkley je pogodio u 59. minuti, da bi kapiten Engleza u 71. minuti zabio za 1:5. Za oba gola "tri lava" u drugom poluvremenu asistirao je Raheem Sterling. Upravo je fudbaler Manchester Cityja golom u 81. minuti postavio konačnih 1:5 za Englesku.

U drugom susretu grupe A bodove su podijelili Kosovo i Bugarska (1:1), što je prvi bod za Kosovo u kvalifikacija za EURO 2020.

U najzanimljivijoj utakmici grupe B između Portugala i Srbije nije bilo pobjednika, a rezultat je na kraju glasio 1:1. Meč u kojem su gosti poveli golom Dušana Tadića s bijele tačke, obilježila je povreda Cristiana Ronalda zbog koje je igru napustio u 30. minuti.

Aktuelni prvaci Evrope uspjeli su sjajnim golom Danila izjednačiti u 42. minuti, no rezultat se u nastavku meča nije mijenjao. Portugal tako poslije dva kola ima tek dva boda.

Ukrajine je u samoj sudijskoj nadoknadi uspjela slavili s 1:2 u gostima kod Luksemburga.

Svjetski prvaci Francuzi su sa 4:0 na Stade de Franceu savladali Island. Trikolori su poveli u 12. minuti pogotkom Umtitija, da bi Giroud u 68. minuti ovjerio pobjedu domaće selekcije poslije asistencije Pavarda. Ekipa Didiera Deschampsa poslije dva kola zauzima lidersku poziciju u grupi H sa maksimalnih šest bodova.

Albanija je nakon poraza u prvom kolu do Turske slavila s 0:3 u gostima kod Andore.

Ranije danas Turska je s visokih 4:0 porazila Moldaviju, što je najuvjerljivija pobjeda turske selekcije još od 2006. godine, kada je sa 5:0 savladala također Moldaviju. Turci su drugi u grupi H sa šest bodova i gol-razlikom 6:0.