Finale NBA lige
Warriorsi izjednačili protiv Raptorsa, ali ostali bez dva važna igrača
Aktuelni prvaci meč su prelomili u trećoj četvrtini kada su serijom 18:0 otišli na 13 poena prednosti
03.06.2019. u 08:07

Košarkaši Golden State Warriorsa izjednačili su na 1:1 u finalnoj seriji play-offa NBA lige. Aktuelni prvaci jutros su u Kanadi savladali Toronto Raptorse sa 109:104.

Domaći su sjajno ušli u utakmicu i u prvom poluvremenu imali prednost i do 12 poena. Sve je podsjećalo na prvi meč koji su Raptorsi riješili u svoju korist. Ipak, nastavak je donio preokret.

Warriorsi su meč prelomili u trećoj četvrtini kada su serijom 18:0 otišli na 13 poena prednosti.

Kwahi Leonard iz Toronta bio je prvo ime utakmice. Postigao je 34 poena, a uz to je imao i 14 skokova. No, ostatak tima nije bio na nivou, a pratili su ga Fred VanVleet sa 17 i Kyle Lowry sa 13 poena.

U pobjedničkom timu Klay Thompson je meč okončao sa 25 poena. Stephan Curry je ubacio 23, dok je Draymond Green bio nadomak triple double učinka (17 poena, 10 skokova i devet dodavanja).

Worriorsi su u ovom trijumfu ostali bez dvojice važnih igrača. Thompson je povrijedio tetivu, a Looney ključnu kost. Još je neizvjesno hoće li se to treće utakmice oporaviti Kevin Durant, koji je van stroja od početka doigravanja.