Neviđeno
Za 90 sekundi postigli dva gola udarcima sa svoje polovine
28.10.2019. u 11:39

Golovi sa vlastite polovine ne viđaju se baš svaki dan na fudbalskim terenima, a pogotovo ne na istoj utakmici, i to u razmaku od svega 90 sekundi.

Baš to pošlo je za rukom fudbalerima japanskog drugoligaša Montedio Yamagate, koji su riješili utakmicu protiv Ehime dvama brzim golovima preko više od pola terena.

Prvi je pao u 61. minuti kada je Shun Nakamura primijetio da golman stoji daleko od gola, precizno zapucao i pogodio za 2:0.

Već u 62. minuti bilo je 2:0 – opet po sličnom receptu, a strijelac je ovoga puta bio Tatsuhiro Sakamoto.

Teško da je nešto slično ikad ikome uspjelo, možda jeste, ali na rukometnim terenima, a na fudbalskim jako teško, pogotovo u tako kratkom roku.