Željezničar protiv Čelika prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobjede

Objavljeno: 05.10.2018. u 19:47

Plavi su u prvom susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine s 3:2 savladali zenički Čelik

Pobjeda Plavih za izlazak iz krize

Fudbaleri Željezničara prekinuli su niz od četiri utakmice bez pobjede. Plavi su u prvom susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine s 3:2 savladali zenički Čelik.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći. Ivan Čurjurić je ubacio iz slobodnog udarca, ali je Kemal Osmanković u padu, sa nekih pet metara, šutirao glavom pored gola.

Novu priliku izabranici Milomira Odovića imali su u 15. minuti. Ovoga puta je Čurjurić šutirao sa 17 metara, no njegov udarac je otišao pored gola. Samo nekoliko minuta Nermin Jamak je pokušao iz velike udaljenosti iznenaditi Irfana Fejzića. Ipak lopta je završila van okvira gola pa Fejzić, koji je danas zaigrao umjesto Vedrana Kjosevskog.

Odličnu šansu u 20. minuti imao je Sulejman Krpić. Novi kapiten Plavih loptu je poslije dobrog proigravanja Jovana Blagojevića poslao pored gola.

U 23. minuti Čurjurić je odlično šutirao iz slobodnjaka. Branislav Ružić se dobro protegao i loptu skrenuo u korner.

Ipak, tri minute kasnije zatresla se mreža gostiju iz Zenice. Dženan Zajmović je ubacio s desne strane, a Asim Zec glavom loptu pospremio u mrežu Ružića. Za krilnog fudbalera Plavih ovo je bio četvrti prvenstveni pogodak ove sezone.

Domaći ipak nisu uspjeli održati prednost do kraja prvih 45 minuta. U finišu prvog dijela igre Nermin Jamak je donio izjednačenje Zeničanima. Bivši fudbaler Plavih pogodio je iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane. Izjednačujućem golu gostiju kumovao je i živi zid, koji nije bio dovoljno kompaktan, pa je loptu završila u bližem uglu gola Irfana Fejzića.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1, a prve prilike u nastavku utakmice viđene su poslije desetak minuta.

Prvu šansu u nastavku su imali domaćini preko Blagojevića, a gosti su uzvratili preko Ševke Okića.

Do totalnog preokreta „crno-crveni“ su stigli u 67. minuti utakmice. Rezervista Eldar Šehić koji je ušao samo nekoliko minuta ranije loptu je rukom zaustavio na gol-liniji. Glavni arbitar Vladimir Bjelica prvo je pokazao ne bijelu tačku, a potom i crveni kartom mladom fudbaleru Plavih.

Odgovornost je preuzeo Ševko Okić. Njegov udarac s bijele tačke odbranio je Fejzić, ali je odbijenu loptu iskusni krilni napadač pospremio u mrežu Željezničara za totalni preokret Čelika.

Prednost Čelika nije dugo trajala. Samo četiri minute kasnije Matej Rodin je pogodio poslije kornera Čurjurića.

Nakon gola Odović je na teren umjesto Blagojevića poslao Stojana Vranješa.

Do novog vodstva, iako s igračem manje, Plavi su stigli golom Krpića u 82. minuti utakmice. Asistent gola, koji se ispostavio kao pobjednički, za prekid serije od četiri utakmice bez pobjede, bio je Siniša Stevanović.

Pobjeda je za Željezničar stigla u pravom trenutku, a reprezentativna pauza Odovićevoj ekipi doći u pravo vrijeme.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]