Pripreme u toku
Željo bolji od Mladosti, premijerligaši bez greške u kontrolnim mečevima
Fudbaleri Željezničara ostvarili su novu pobjedu na pripremama za nastavak sezone, a Plavi su danas u Međugorju s 4:1 savladali Mladost iz Doboja kod Kaknja.
30.01.2021. u 16:23

Protiv tima koji je jesenas odnio puni plijen s Grbavice Željo je poveo u 12. minuti. Zec je pogodio poslije ubačaja Štilića iz kornera. Pet minuta kasnije lijepim golom Alispahića sa nekih 25 metara iskusni veznjak je pogodio za 2:0. U 41. minuti Hiroš je s bijele tačke smanjio na 2:1. Vrhovac je u finišu je u 75. minuti minuti povisio na 3:1, da bi Subašić u 90. postavio konačnih 4:1.

Zrinjski je u prijateljskom meču savladao Čapljinu, a rezultat je na kraju s 3:0. Već u drugoj minuti Bilbija je pogodio poslije asistencije Filipovića, da bi Juranović u 15. povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Magdić minut prije kraja utakmice.

U drugom duelu hercegovačkih timova Široki Birjeg je s 2:0 bio bolji od Posušja, jesenjeg prvaka Prve lige FBiH.

Ranije danas Radnik je savladao Alfa Modriču s 4:1. Strijelci za premijerligaški sastav bili su Vušurović, Jelić, Motika i Karić, dok je jedini gol za nekadašnjeg prvaka BiH postigao Kuljanin.

Fudbaleri Krupe deklasirali su danas u Krupi na Vrbasu člana Prve lige FBiH Vis Simm Bau sa čak 6:0.