Željo kiksao protiv Krupe, Sarajevo novi lider
Željezničar i Krupa su remizirali rezultatom 1:1 u posljednjem meču sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom pred oko 3.000 navijača na stadionu Grbavica.
26.08.2018. u 22:01

Željezničar je od samog starta krenuo ofanzivno, a takva igra domaćima se ispaltila u sedmoj minuti. Krpić je matirao Kutića. Za napadača Želje bio je ovo peti gol u Premijer ligi BiH.

Nekoliko trenutaka kasnije Željo je mogao i do drugog pogotka, ali udarac Bakrača zaustavlja prečka.

Krupa je bila dosta rezervisana u prvom poluvremenu.Tim Branislava Krunića ozbiljno je zaprijetio preko Dujakovića u finišu prvog dijela. Nakon toga gosti su tražili penal, smatravši da je Bogičević igrao rukom, sudija Paradžik se nije oglasio.

U drugom dijelu gosti su djelovali dosta ozbiljnije, a u 69. minuti Koljić matira Kjosevskog za izjednačenje. Koljić je na Grbavici postigao osmi ovosezonski gol i nalazi se na vrhu liste strijelaca.

Krupa je nakon izjednačenja dobila krila, do kraja imala još nekoliko dobrih prilika za preokret. Posebno vrijedi spomenuti šansu Ivana Crnova nakon asistencije Koljića iz 83. minute, ali je igrač gostiju uspio promašiti prazan gol i ući u konkurenciju za promašaj sezone.

Željo je do kraja preko Zeca uspio pogoditi prečku.

Dodajmo da je utakmica na Grbavici počela minutom šutnje u čast tragično preminulog navijača Želje Irema Karišika, a pjesma s južne tribine simbolično se nije čula do 26.  minute, koliko je Karišik imao godina u trenutku smrti.

Novi lider Premijer lige BiH je Sarajevo, koje ima 14 bodova, koliko i Željezničar, ali tim s Koševa ima bolju gol-razliku.