Željo niže poraze: Široki Brijeg preokretom do bodova na Grbavici
Fudbaleri Željezničara opet su pognute glave napustili stadion Grbavica.
07.05.2021. u 21:50

Puni plijen iz Zvorničke 27 večeras je odnio Široki Brijeg koji je poslije preokreta trijumfovao rezultatom 3:1.

Željo ni 12. meč zaredom nije uspio upisati pobjedu, iako se činilo da će konačno upisati tri boda.

Mreže na Grbavici mirovale su do 73. minute, kada je rezervista Veselinović glavom pogodio mrežu Miškića. Veselinović je iskoristio centaršut s desne strane i poslije klizanja Medića odlično reagovao.

Široki je ekspresno poravnao. Tri minute poslije gola Veselinovića za 1:1 pogodio je Jurić. Prethodno je veliku grešku napravio stoper Želje Ikić, koji je "proklizao", do lopte je stigao Zachara i nesebično proigrao svog saigrača, koji bez večih problema postiže izjednačujući pogodak.

U 82. minuti gosti dolaze do preokreta. Poslije kornera Begić je ostao zaboravljen na pet metara i glavom poslao loptu u mrežu.

Široki je pitanje pobjednika riješio u 90. minuti kada se Stanić neometano prošetao kroz odbranu Želje i majstorski prebacio Bendera za konačan ishod meča.

Za Želju je ovo bio čak 11 poraz ove sezone, a Plavi imaju isto toliko pobjeda. Široki Brijeg je upisao 15. trijumf.

Široki Brijeg sada je prestigao Zrinjski i zasjeo na 4. mjesto premijerligaške tabele sa 51 osvojenim bodom. Željo je na sedmom mjestu na 40 bodova.