Bundesliga
Zirkzee u debiju spasio Bayern, veliki preokret u Frankfurtu
Joshua Zirkzee, holandski napadač, debitovao je večeras za Bayern i šansu je iskoristio na pravu način
18.12.2019. u 22:24

Bayern je teškom mukom slavio na gostovanju kod Freiburga rezultatom 3:1 u duelu 16. kola Bundeslige., zadržavši tako priključak za vodećim timovima.

Poveo je Bayern golom Lewandowskog u 16. minuti. Za Poljaka je ovo bio 19. gol ove sezone u njemačkoj eliti.

Bavarci su prednosti čuvali do 59. minute, a onda Grifo lijepim golom donosi Freiburgu poravnanje.

Joshua Zirkzee, holandski napadač, debitovao je večeras za Bayern i šansu je iskoristio na pravu način. Osamnaestogodišnjak je u ndrugoj minuti nadoknade donio novo vodstvo svom timu. Na teren je ušao svega dvije minute ranije.

Prije sudijskog zvižduka Gnabry je ovjerio pobjedu Bavaraca.

Sjajan meč su u Frankfurtu odigrali Eintracht i Koln. Slavio je Koln sa 4:2, iako je domaći tim vodio sa 2:0.

Borussija Monchengladbach je pobijedila Paderborn 2:0 i poravnala se s Leipzigom na vrhu tabele, dok su Wolfsburg i Schalke remizirali rezultatom 1:1.