PLBiH, 27. kolo
Zlata vrijedni bodovi: Posušje u derbiju začelja savladalo Leotar
Fudbaleri Posušja ostvarili su važnu pobjedu u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
23.04.2023. u 17:56

Na Mokrom docu ugostili su Leotar, direktnog konkurenta u borbi za opstanak, te su slavili sa 1:0.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, Handžić je pogodio i prečku, da bi domaći preuzeli inicijativu, ali se rezultat nije mijenjao do odlaska na odmor.

Posušje je povelo u 58. minuti, a strijelac je bio Milanović, koji je na taj način obradovao više od 3.000 domaćih fanova.

Mogao je Boban pet minuta kasnije riješiti pitanje pobjednika, ali je, danas sjajni, Puletić odbranio njegov pokušaj. Gosti su zaprijetili u 70. minuti preko Milovića, no njegov udarac glavom završava preko gola. U finišu meča, u 88. minuti, Milović, kapiten Leotara, dobio je crveni karton.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, domaći su upisali važnu pobjedu i osvojili zlata vrijedne bodove u bori za opstanak, dok su Trebinjci ostali na pretposljednjoj poziciji.