Zmaj ispisao historiju: Pjanić napravio nešto što nije pošlo za rukom nikom u Ligi prvaka

Objavljeno: 19.10.17 u 11:49 Autor: S. Š.

Miralem Pjanić vratio se na teren i odmah je pokazao koliko znači Juventusu.

Stara dama se bez Pjanića muči i u domaćem prvenstvu, a sinoć je u Torinu savladala lisabonski Sporting sa 2:1 i to nakon preokreta. Gosti iz Portugala poveli su u ranoj fazi utakmice, ali je Mali princ vratio stvari na početak prekrasnim golom iz slobodnjaka u 29. minuti.

Do kraja je za Juventus pogodio i Mario Mandžukić, četiri minute prije kraja meča za konačnih 2:1.

Pjaniću je ovo bio ovosezonski prvjenac u Ligi prvaka, a golom iz slobodnjaka ispisao je nove stranice historije elitnog razreda evropskog fudbala. Naime, Mali princ postao je prvi igrač u historiji koji je postizao golove iz slobodnih udaraca za tri različita kluba u Ligi prvaka.

Protivničke golmane matirao je u dresovima Lyona, Rome i sada Juventusa.

Prvi gol iz slobodnjaka u Ligi prvaka postigao je 29. septembra 2009. godine na gostovanju kod Debrecena. U 13. minuti pogodio je za 0:2, a Lavovi sa Gerlanda slavili su pobjedu rezultatom 4:0.

U dresu Rome iz slobodnjaka je pogodio 20. oktobra 2015. godine na gostovanju kod Bayer Leverkusena. Mali princ je bio strijelac u 54. minuti za 2:3, a susret je završen bez pobjednika 4:4.

Inače, Pjanić je u Ligi prvaka odigrao 48 utakmica i postigao je devet golova. Uz to, upisao je i osam asistencija.