Košarka
Zmajevi u Kini ostvarili novu pobjedu, briljirali Zubac, Ahmedović i Balić
Selektor Vedran Bosnić i stručni štab naše selekcije odlučio je priliku u ovom susretu dati mlađim igračima, koji su opravdali njihovo povjerenje
18.07.2019. u 20:35

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je novu pobjedu na turneji u Kini. Zmajevi su savladali selekciju italijanske Elite Euro Talents rezultatom 72:60.

Selektor Vedran Bosnić i stručni štab naše selekcije odlučio je priliku u ovom susretu dati mlađim igračima, koji su u potpunosti opravdali njihovo povjerenje.

Italijani su samo u prvoj četvrtini imali prednost, nakon što su vodili rezultatom 19:16. Nakon toga je naš tim zaigrao dosta bolje i već na poluvremenu je imao prednost od četiri poena (41:37).

Nakon 30 minuta igre naša selekcija je imala prednost od tri poena (54:51), da bi do kraja susreta otišli na "plus 12" za konačnih 72:60.

Zubac sa 20, Ahmedović sa 16 i Balić sa 13 poena bili su najefikasniji u našem timu.