ZOI 2018: Gisin zlatna u kombinaciji, Muzaferija nije završila utrku

objavljeno: 22.02.2018. u 08:57

Švicarska skijašica Michelle Gisin pobjednica je jutrošnje alpske kombinacije na Zimskim olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu i prva Švicarka koja je osvojila olimpijsko zlato u toj disciplini.

Obje utrke kombinacije, odnosno spust i slalom uspjelo je završiti svega 18 takmičarki, a 24-godišnja Gisin bila je u zboru 97 stotinki brža od ponajbolje skijašice današnjice Amerikanke Mikaele Shittrin koja je osvojila srebro.

Treće mjesto i bronzanu medalju osvojila je aktuelna svjetska prvakinja u alpskoj kombinaciji Švicarka Wendy Holdener.

Svojevrsna gubitnica dana bila je Amerikanka Lindsey Vonn koja je utrku spusta završila kao prvoplasirana i nadala se osvajanju medalji, ali utrku slaloma nije uspjela završiti.

Među 14 skijašica koje nisu uspjele završiti utrku bila je i bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija, javlja Anadolija.