Zrinjski izvukao bod protiv Mladosti golom s bijele tačke
Zrinjski se spasio u posljednjoj minuti susreta i to iz jedanaesterca
30.11.2019. u 19:13

Fudbaleri Zrinjskog i Mladost Doboj Kakanj odigrali su 1:1 u susretu 18. kola  Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je odigrao još jednu u nizu blijedih utakmicu s puno posjeda i bez ideje u samoj završnici napada.

Tokom 90 minuta uglavnom se igralo na polovici gostiju, ali igrači Mladosti bez problema su rješavali situacije pred svojim golom i vrebali priliku iz kontranapada.

Posebno su bili opasni početkom drugog poluvremena kada su stvorili tri-četiri izgledne prilike pred golom Zrinjskog kojeg je s nekoliko izvrsnih intervencija spašavao golman Antonio Soldo.

Gosti su došli do vodstva u 66. minuti kada je glavom pogodio Anes Vazda nakon ubačaja iz kornera.

Zrinjski se spasio u posljednjoj minuti susreta i to iz jedanaesterca kojeg je u pogodak pretvorio Edin Rustemović za konačnih 1:1.

Kolo prije zimske pauze Zrinjski je šesti na tabeli s 28 bodova, sedam manje od vodećeg dvojca Željezničara i Sarajeva. Mladost je predzadnja s 14 bodova.