Nadigrali Olimpik
Zrinjski rutinskom pobjedom na Koševu krenuo u lov na Sarajevo
18.04.2021. u 16:52

Ekipa Zrinjskog stigla je do 15. pobjede u sezoni, čime se približila vodećem Sarajevu na četiri boda zaostatka.

Zrinjski je danas na Koševu nadigrao Olimpik rezultatom 3:0. Mostarci su do trijumfa stigli rutinski, iskoristivši sve šanse koje im je domaći tim dopustio.

Ekipa Sergeja Jakirovića povela je u osmoj minuti lijepim golom Miloša Filipovića iz slobodnog udarca.

Olimpik je poslije toga mogao do poravnanja preko Čurjurića, čiji udarac zaustavlja stativa. Imali su domaći odličnu priliku i u 24. minuti, kada je Varvodić zaustavio Osmanovića.

Odmah na startu drugog dijela, Plemići su riješili pitanje pobjednika. Filipović je poslao loptu u šesnaesterac iz slobodnog udarca, Magdić ostao zaboravljen i pogodio za 2:0.

Mostarci u sudijskoj nadoknadi poslije kontranapada postižu još jedan pogodak preko Ivančića za ubjedljiv trijumf.

Zrinjski u narednom kolu dočekuje Sarajevo. U derbiju će biti bez Nemanje Bilbije koji je zaradio treći žuti karton. Mostarci imaju 48 bodova, dva manje od Borca i pet manje od Bordo tima.

Olimpik je ostao na 20 bodova i na pretposljednjoj poziciji. Vukovi u narednom kolu gostuju kod Želje na Grbavici.