Zrinjski s pola gasa protutnjao kroz Krupu na Vrbasu
Fudbaleri Zrinjskog savladali su Krupu sa 3:0 u meču 9. kola Premijer lige BiH.
28.09.2020. u 17:32

Mostarci su s pola gasa protutnjali kroz Krupu na Vrbasu, potvrdivši tako da hvataju formu i da će i ove sezone biti konkturentni za šampionsku titulu.

Gosti su posao završili praktično za desetak minuta. U 14. minuti Zlomislić je pogodio za 0:1, a Bilbija je četiri minute kasnije udvostručio prednost.

A kada je u 25. minuti crveni karton zbog prigovora dobio Stefan Nikolić, napadač Krupe, bilo je jasno da će Plemići upisati trijumf samo je pitanje koliko lopti će zevršiti u mrežu Kolaka.

I u drugom poluvremenu dominirali su gostujući fudbaleri, koji su kontrolisali utakmicu, a u 68. minuti Trebotić je na asistenciju FIlipovića pogodio za 0:3.

Krupa je do počasnog gola mogla u 80. minuti, ali Golubović nije bio precizan iz izgledne pozicije.