Premijer liga
Posušje sa igračem manje savladalo Željezničar i ostali u igri za plasman u Evropu
AUTOR: Autor: Faktor
19.04.2024. u 19:55
Fudbaleri Posušja savladali su na Mokrom docu ekipu Željezničara sa 1:0 u meču 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Gol za vodstvo Posušja postigao je Rozić na asistenciju Lučića u 14. minuti.
Plavi su do izjednačenja mogli u 19. minuti. Lučić je pocrvenio nakon što je u svom šesnaestercu oborio Boljevića.
Penal je šutirao Krpić, ali je njegov udarac odbranio golman domaćih Galić.
Plavi su u 39. minuti imali novu priliku. Boljević je centrirao iz kornera, Krpić šutirao glavom, ali je lopta otišla pored stative.
Najbolju priliku u drugom dijelu Željo je imao ponovo preko Krpića. Radovac je ubacio loptu u šesnaesterac, a napadač Plavih šutirao glavom. Međutim, prečka je bila saveznik domaćeg tima.
Ovo je za Željezničar bio čak 13. gostujući poraz na 14. gostovanja ove sezone.
Plavi su jedine bodove za sada u gostima osvojili prije dva kola u pobjedi protiv Sloge.
Posušje je trenutno peto sa 41 bodom, koliko ima i četvrtoplasirano Sarajevo.
Tim Denisa Ćorića je tako ostao u igri za plasman u Evropu naredne sezone.