Prva liga FBiH
Sloboda u prvom poluvremenu riješila TOŠK i zadala domaći zadatak Stupčanici
Fudbaleri Slobode slavili su 11. pobjedu u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.
11.11.2023. u 18:50

Ukupno 33. bod, što je maksimalan učinak. osvojio je tim Zlatana Nalića na Tušnju u aktuelnoj takmičarskoj godini, a Sloboda je večeras u sklopu 14. kola nadigrala TOŠK iz Tešnja rezultatom 2:0.

VEZANI TEKST - Čelik poražen u Srebreniku, Gornji Rahić spasio čast gostiju

Sloboda je riješila utakmicu u prvom poluvremenu.

Za 1:0 je u 15. minuti pogodio Said Husejinović, a u 43. minuti je prednost Crveno-crnih uduplao Kenan Delić pogotkom iz penala.

U prvih 45 minuta na terenu je postojao samo jedan tim, a prednost Slobode mogla je biti i ubjedljivija da na golu TOŠK-a raspoložen nije bio čuvar mreže Samir Selimović.

TOŠK je u drugom poluvremenu uspio zaustaviti napade Slobode, ali nije ozbiljnije ugrozio gol Tuzlaka.

Tuzlaci sada imaju 33 boda, četiri više od drugoplasirane Stupčanice, koja je sada pod imperativom protiv Goražda. Taj meč igra se sutra u Olovu.