Prvenstvo BiH
Košarkaši Širokog u derbiju pobjedili Bosnu i nastavili nevjerovatan niz
Autor: Faktor
27.03.2024. u 21:45
Košarkaši Širokog su na domaćem terenu u derbiju 22. kola Prvenstva BiH pobjedili sarajevsku Bosnu rezultatom 82:71.
Domaći tim je bolje otvorio meč i u prvoj četvrtini stekao prednost od šest poena - 24:18.
U drugoj dionici prednost Širokog je rasla, a na poluvrijeme je ovaj tim otišao sa rezultatom 46:39.
Treća četvrtina je riješila pitanje pobjednika. Širokobriježani su pobjegli na nedostižnih 18 poena. Studenti su se u posljednjoj dionici pokušali približiti i vratiti u igru, ali na kraju nisu uspjeli.
Najefikasniji u redovima Širokog bio je Čolak sa 15 poena. Bosni nije pomogao ni raspoloženi Cousins sa 17 ubačenih koševa.
Košarkaši Širokog su tako produžili sjajnu formu. Ovo im je bila 11. pobjeda u posljednjih 11 mečeva.
Široki je prije početka Lige 6 za prvaka ostao prvi na tabeli, dok je Bosna druga.