16:23 / 09.11.17

Aktuelni prvaci u polufinalu EP-a: Zlatni ljiljani Njemačkoj nisu dozvolili iznenađenje

Autor: D. S.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva nakon što je s 3:0 u setovima savladala Njemačku.

Pozdrav Adnana Manke i Mirzeta Durana, naših najboljih poentera danas FOTO: EUROSITTINGVOLLEY.COM

Prvi set aktuelni prvaci Evrope riješili su uvjerljivu u svoju korist, a rezultat na kraju prvog seta glasio je 25:14.

U drugom setu Nijemci su pružili bolji otpor, ali je i ovaj set pripao Zlatnim ljiljanima rezultatom 25:19.

Da su itekako nezgodan protivnik, reprezentacija Njemačke potvrdila je u trećem setu. U trećem setu Nijemci su imali vodstvo 16:9, no naši odbojaši su ovu prednost u finišu seta uspjeli smanjiti na 19:17, a potom stići do izjednačenja nakon asa koji je odservirao Nizam Čančar.

Sjajnom igrom naši momci izborili su ubrzo četiri meč-lopte (24:20). Ipak, Nijemci su još jednom potvrdili riječi Ermina Jusufovića, bh. reprezentativca nakon sinoćnjeg žrijeba, kada je kazao da smo dobili najneugodnijeg protivnika. Njemačka je uspjela iskoristiti pad koncentracije u igri naše reprezentacije i izjednačiti, ali je na kraju naš tim stigao do pete meč lopte i slavio s 26:24 za konačnih 3:0 i plasman u polufinale.

Prvo ime u našim redovima bio je Adnan Manko sa 13 osvojenih poena, dok je Mirzet Duran osvojio tri manje. Najefikasniji igrač utakmice bio je Nijemac Dominik Albrecht sa 17 poena.

U borbi za finale naša selekcija igrat sa Rusijom koja je bila bolja od Srbije s maksimalnih 3:0. Polufinale je na programu već sutra.